Akmuo ametistas

AMETISTAS

blyškiai alyvinės, violetinės arba purpuriškai violetinės spalvos skaidrus pirmos klasės brangakmenis, priklausantis kvarco šeimai. Seniau dar vadintas rausvuoju arba alyviniu kvarcu. Ševrono (angl. Chevron), arba juostuotasis ametistas, yra pasipuošęs pusiau permatomomis arba baltomis juostomis, įdomiais ornamentais, primenančiais akį arba balsvus spindulius, tarsi įrėminančius arba dalijančius akmenį į kelias dalis.

Sodrios spalvos ametistas senovėje buvo vertinamas ne tik kaip puikus brangakmenis, bet ir kaip geras gydytojas, dažniausiai naudojamas medituojant. Pagrindinę jo savybę – skatinti žmogaus dvasingumą, sutramdyti geidulius ir nežabotas aistras – vertino vienuoliai, asketai, o ilgainiui jis tapo vyskupų akmeniu. Bet tai jokiu būdu nereiškia, kad šis akmuo „užgesins” jausmus ir privers jus tapti atsiskyrėliu, atsiriboti nuo „nuodėmingo” pasaulio.

Pasak senovės išminčių, ametistas atnešdavo sėkmę medžioklėje, sportinėse rungtyse, išlygindavo smulkias raukšleles, naikindavo strazdanas, gydydavo nuo podagros. Nevaisingoms moterims šis akmuo padėdavo susilaukti motinystės džiaugsmo. Nuo mikčiojimo ametistą reikia nešiotis prie savęs 3, 7 ir 11 Mėnulio dieną. Jis suteikia savininkui kilnumo, meilės, gailestingumo, įteigia viltį, palaiko sveikatą. Jei turite slaptų „juodų” nuodėmingų, piktų minčių, ametistas padės jums atsikratyti visos sielos bjaurasties.

Ametistas suteikia ramybę, ypač jei kamuoja stresas, depresija, nepaaiškinamas liūdesys ar baimė. Netgi nedidukas ametisto kristalas sugeba pašalinti neigiamas emocijas, pakrauti mūsų būstą teigiama energija, sušvelninti likimo smūgius. Pastebėta, kad bet koks daiktas, padėtas šalia ametisto kristalo, apsivalo ir staigiai padidina savo energiją. Nedidukė ametisto drūza gali apvalyti ir pakrauti ant jos arba šalia padėtus papuošalus, vaistus, smilkalus, vaisius, daržoves, kruopas, saldainius. Ametistu pakrautas vanduo išvalo smulkiausius kapiliarus, detoksikuoja visą organizmą ir sustiprina kraują, gydo inkstus, tulžį ir kepenis, subalansuoja kraujospūdį, malšina nervinius galvos skausmus. Akmuo, padėtas po pagalve, teikia ramų miegą ir raiškius, spalvingus sapnus, nuveja košmarus, nors kai kuriems gali sukelti ir nemigą.

Ametistas spinduliuoja „moterišką” energiją, stiprinančią imuninę sistemą, gydančią nuo peršalimo, valančią kraują ir stimuliuojančią hipofizį bei kankorėžinę liauką. Šio brangakmenio piramidės, sferos ir obeliskai – dideli pagalbininkai medituojant ir astralinėse kelionėse. Jis puikiai dera su rožiniu kvarcu -ametistas ramina emocijas, o rožinis kvarcas atskleidžia širdžiai tiesos, grožio ir meilės paslaptis. Beje, jų spalvos puikiai dera vėriniuose, apyrankėse ir auskaruose.

Ametistas padeda atsikratyti praeities ir jos šmėklų, skatina kuklumą ir filantropiją, grūdina sielą ir švelnina žmogaus prigimtį. Jei jūs intuityviai pasirinksite šį akmenį, vadinasi, jau laikas keistis ir eiti nauju keliu.

Įdomu:
Beprotiškai pamilo vyno ir linksmybių dievas Dionisas nimfą Ametisę, bet gražuolė visai nesižavėjo amžinai kauštelėjusiu gerbėju, nes mylėjo piemenėlį Sirikosą. Supykęs, kad ji drįso atstumti patį dievą, Dionisas puolė vaikytis Ametisę po pievas ir miškus. Vargšė pasijuto netenkanti jėgų ir pagauta nevilties ėmė melsti medžioklės deivę Artemidę pagalbos. Vos tik Dionisas pasivijęs nimfą norėjo surakinti savo glėbyje, ji pavirto šalta violetine šviesa žaižaruojančiu akmeniu, kuris jos garbei pavadintas ametistu. Kad primintų puikiosios nimfos atstumtą vyno ir linksmybių dievą, Artemidė suteikė šiam akmeniui galią saugoti nuo girtuokliavimo ir apsvaigimo. Geriantysis iš taurės, papuoštos ametistu, arba mūvintis žiedą su šiuo brangakmeniu gali nebijoti, kad pasigers arba nuo vyno aptemus protui ir atsirišus liežuviui išplepės kokias nors paslaptis.

Apie šį neįprastą akmenį užsimena dar šumerai, molinėse lentelėse palikę užrašus apie magiškas ametisto savybes, be kita ko, ir vieną įspėjimą: „Saugokitės jo, moterys ir merginos, ištekėjusios ir susižiedavusios, nes šis akmuo turi galią priversti pamiršti mylimąjį ir pamilti tą, kuris jį dovanoja”.




Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.