Akmuo chrizoberilas
CHRIZOBERILAS. KATĖS AKIS

Tai mineralas, sudėtingasis berilio ir aliuminio oksidas, skaidri ir spalvota berilo atmaina, brangakmenis. Žalios spalvos, išvarstytas kristalų adatėlėmis, vadinamas katės akimi. Senovėje magai, padedami šio akmens, spėjo ateitį, skaitė dabartį ir apmąstydavo praeitį, mokėsi žvėrelių ir paukščių kalbos.

Žalias chrizoberilas laikytas tarpininku, jungiančiu mineralų karalystę su visomis Žemės būtybėmis.

Jis rūpinasi santuokos ir šeimos tvirtumu, sustiprina giminystės ryšius, saugo nuo išdavysčių. Žalia chrizoberilo spalva greičiau vėsina nei ramina.

Sveikatai:
Gydo regėjimą ir širdies kraujagyslių ligas, normalizuoja širdies darbą.

Aleksandritas – chrizoberilo atmaina, pavadinta Rusijos imperatoriaus Aleksandro I garbei. Natūralioje šviesoje žalias, o dirbtinėje – raudonai violetinis akmuo. Dėl jo permainingumo aleksandritą kartais vadindavo „dviveidžiu”. Senovėje tikėta, kad šis akmuo turi magiškų savybių, jo dvispalviškumas siejamas su žmogaus arterinio ir veninio kraujo spalva. Tai ir lemia jo gydomąsias savybes: jis gydo širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, stiprina kraujagysles, valo kraują. Rekomenduojamas nervų sistemai, kasai, blužniai ir leukemijai gydyti.

Aleksandritas palaiko pusiausvyrą tarp emocinių ir psichinių žmogaus asmenybės aspektų, įteigia savigarbos jausmą, sustiprina žmogaus gebėjimą patirti džiaugsmą, neša sėkmę, tramdo savo šeimininką, neleidžia karščiuotis ir veltis į nereikalingus ginčus. Beje, nuo seno žinoma, kad aleksandritas nešiojamas tik poroje (žiedas su dviem akutėmis, žiedas ir pakabukas, auskarai). Nešiojamas vienas akmuo (apsaugok Dieve, rastas) gali išskirti poras ir priversti žmogų visada būti arba jaustis vienišu.
Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.