Akmuo chrizolitas

CHRIZOLITAS

Alyvuogės žalumo, gelsvai žalsvas akmuo, dar vadinamas olivinu-chrizolitu. Tai – olivino (lot. oliva -alyvmedis) – magnio ir geležies silikato, svarbiausio bazinių ir ultrabazinių uolienų mineralo atmaina, brangakmenis. Naujose kristalų kataloguose žalesni akmenys vadinami peridotais, o geltonesni – chrizolitais

Chrizolitas – dalykiškų žmonių akmuo. Senovėje tikėta, kad jis padeda užkariauti aplinkinių simpatijas, pasirūpina verslo ir darbų sėkme. Amuletai saugo šeimininką nuo gaisro ir vagysčių, todėl viduramžiais chrizolitą ypač vertino bankininkai ir pirkliai.

Jis dovanoja ramius sapnus, poilsį, išvaiko nakties košmarus, gydo nuo mikčiojimo. Norint, kad jis sustiprintų dvasines jėgas ir padėtų atskleisti ateities paslaptis, jį reikia nešioti aukso įtvare. Kaip tik tokius nuostabius juvelyrinius dirbinius nešiojo astrologai ir būrėjai.

Peridotas žinotas jau bibliniais laikais, ypač vertintas Egipte. Jis pašalina stresą, skatina asmenybės tobulėjimą, stimuliuoja protines galias, „pasukdamas” palankias progas padeda įsigyti turtą, išveja tingulį ir letargiją. Jis taip pat ramina užgautą žmogaus EGO, kontroliuoja pyktį ir pavydą. Dar vadinamas išsilaisvinimo akmeniu, priverčiančiu atsikratyti nereikalingo praeities bagažo, leidžiančiu suvokti, kad praeities klaidos ir netektys neturi užgožti dabartinio gyvenimo.

Legenda teigia, kad Šiaurės Žvaigždė suteikė šiam akmeniui savo galių, todėl jis tapo mūsų kelrode žvaigžde, padedančia atrasti savo vietą gyvenime.

Sveikatai:
Peridotas – puikus antitoksinis akmuo, valo organus ir liaukas nuo teršalų, tonizuoja organizmą, stiprina ir regeneruoja kūną. Gydo opas, širdies veiklos sutrikimus, plaučius, blužnį ir žarnyną. Padeda gimdymo metu – skatina gimdos susitraukimus ir gimdos kaklelio atsidarymą.

Peridotas simbolizuoja vedybinę laimę.
Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.