
Tai tvirta vienalytė rusvosios akmens anglies atmaina, fosilizuoti priešistorinės araukarijos medžio gabalėliai. Jau pirmykštis žmogus apdirbdavo gagatą titnago įrankiais, jo rutuliukų rasta neolito laikų gyvenvietėse. Skirtingais periodais įvairiuose pasaulio kraštuose – senovės Egipte, musulmonų šalyse, Europoje – iš gagato gamindavo įvairiausius religijos atributus, amuletus, fetišus. Jie buvo laikomi galingais talismanais, ginančiais nuo raganavimo, kerų ir piktos akies. Gagato ir gintaro karoliai saugojo nuo pragaro jėgų siunčiamų ligų ir siautėjimo. Daug legendų supa šį akmenį, apie žmones, besižavinčiais gagatu, sakoma, kad jie – „senosios dvasios-globėjos”. Ispanijoje XVII a. labai paplito vadinamieji „aukštuomenės papuošalai” – gagato… špygos. Beje, „trijų pirštų kombinacijos” papuošalas dar Egipte buvo laikomas vienu galingiausių magiškų amuletų. Jis saugojo nuo ligų, kerų, linkinčiųjų pikto, vaikus nuo „nužiūrėjimo”. Apskritai špyga laikoma „uždaros rankos”, nematomų jėgų apsaugos simboliu.


Gagatas padeda gydyti akių ligas, bet dažniausiai jis naudojamas medituojant, astralinių kelionių į praeitį metu. Gagato ir gintaro vėrinius nuo seno nešiojo žyniai kaip apsaugos talismaną nuo anapusinio pasaulio išpuolių.


Gimimo akmenys
Akmenys pagal zodiako ženklą
Koks Mėnulis šiandien?
Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!
Pažink savo Mėnulį!
Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.