Akmuo granatas

GRANATAS

Granatas – raudonas, skaidrus, spindintis silikato mineralas, pavadinimą gavęs dėl panašumo į granatmedžio vaisius ir sėklas. Senovės traktatuose granatas dar vadinamas karbunkulu, nors kartais šis vardas skiriamas rubinui. Lotynų kalba carbunculus reiškia „angliuką” , ir ne bet kokį, o skaisčiai degantį, todėl granatas laikomas „linksminančiu širdį” akmeniu. Pats akmens pavadinimas sufleruoja jo spalvą – nuo šviesios iki tamsiai raudonos spalvos.

Piropu vadinamas įžymusis, rastas buvusios Čekoslovakijos teritorijoje akmuo, almandinas – purpuriškai raudonas su violetiniu atspalviu, demantoidas – akmuo, patraukiantis akį ypatingu deimantiniu spindesiu, grosuliaras – žalsvos spalvos granatas, gavęs vardą nuo lotyniško žodžio grossularia – agrastas. Patys populiariausi – kruvinai raudoni piropai.

Granatas neša sėkmę aistringiems ir aktyviems žmonėms, negailintiems jėgų pasiekti tikslą. Jis ištikimas draugas žmonėms, atiduodantiems darbui visą širdį. Persai jį ypač vertino, laikė karališku akmeniu ir jo paviršiuje raižė valdovų portretus. Apie granato paslaptingąsias galias sklido legendos. Senovėje tikėta, jog jis pakelia nuotaiką, suteikia žvalumo, nėščioms moterims garantuoja sėkmingą vaisiaus išnešiojimą ir lengvą gimdymą, teikia gyvybinių jėgų ir energijos. Vienu metu granatas buvo laikomas jaunų merginų papuošalu, bet viduramžiais jį, kaip saugantį nuo žaizdų akmenį dažniausiai nešiojo vyrai.

Granatą kaip šventąjį akmenį garbino senovės actekai ir majai, ir dabar jį vertina Šiaurės ir Pietų Amerikos indėnų bei Afrikos tautų žiniuoniai. Senovės Egipto žyniai deivės Izidės statulos drabužius puošdavo granatais, siekdami pabrėžti jos, kaip gamtos deivės, kraujo gyvybingumą (kraujas – gyvenimo, gamtos atsinaujinimo simbolis) bei galią. Granatai buvo ypač populiarūs karalienės Viktorijos epochoje.

Žiedas su granato akute padeda savininkui užmegzti ir išlaikyti draugystę, nukreipia pavojus, saugo nuo išdavystės, išsklaido liūdnas „juodas” mintis. Auksinis žiedas su granato akute, padovanotas mylimajai, reiškia kilnius jausmus, meilę, dėkingumą ir piršlybas. Keliautojus granato amuletas saugo nuo nelaimingų atsitikimų.

Granatas padeda sveikatai:

Gydomosios granato galios paaiškinamos tuo, kad šis akmuo jungia Ugnies ir Žemės pradus bei slepia milžinišką energiją. Rytų medicina ligas, susijusias su Ugnies elemento pertekliumi kūne (įvairūs uždegimai, aukšta temperatūra, plaučių ligos, bronchitas, galvos skausmai ir pan.), rekomenduoja gydyti granatais sidabro įtvare.

Granatas suteikia energijos kūnui bei palaiko gerą nuotaiką. Jis tiesiog spinduliuoja meilės šviesa, todėl laikomas vienu geriausių emocinio ir lytinio disbalanso bei disharmonijos šalintoju. Paniurėlio gyvenimui suteikia meilės, aistros, veiklos, skatina vaizduotę, palaiko teigiamas emocijas. Granatas taip pat tinka apsinuodijus, kamuojant depresijai ir širdies ligoms, sulėtintai skydliaukės veiklai normalizuoti (gerti granato eliksyrą).

Jis – pagrindinės čakros akmuo, greičiausiai atkuriantis organizmo energetinius poreikius, todėl dar vadinamas „dienos miegalių” akmeniu, žadinančiu iš apsnūdimo. Sugeba regeneruoti visas organizmo sistemas, ypač stiprina ir valo kraujotakos sistemą. Bet jei trokštate ramybės ir poilsio, jis gali erzinti ir sukelti emocinę įtampą.

Sakoma, kad granatas suteikia savo šeimininkui galią valdyti kitus. Įdomus dalykas – granatas nuo seno garsėja kaip deimanto patikėtinis. Jo radimvietė tarsi nurodo, kad netoliese galima rasti ir kimberlito vamzdelių – deimantų slėptuves.




Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.