Akmuo hematitas

HEMATITAS

Jo milžiniška energija suteikia jėgų, tai stiprių, atkaklių, sugebančių nugalėti visas kliūtis žmonių akmuo. Hematitas nuostabiai atrodo sidabro įtvare, kadaise jį vadino „juoduoju perlu”, juvelyrai ir dabar daro stulbinančio grožio hematito ir perlų papuošalus. Seniau tikėta, kad hematitas gali sustabdyti tiek išorinį, tiek ir vidinį kraujavimą, gydo uždegimus, žaizdas, „gumbus”, valdo pykčio protrūkius.

Grūsto akmens dulkėmis, sumaišytomis su kiaušinio baltymu, gydydavo kataraktą ir akių opas, o įvairius skaudulius ir „karštus gumbus” barstydavo jo milteliais.

Neapsiriko senieji išminčiai – šiuolaikinėje kristaloterapijoje hematitas laikomas galingu ne tik kūno, bet ir sielos gydytoju. Ypač stiprus jo poveikis kraujui – jis ne tik normalizuoja kraujo tekėjimą kraujagyslėmis, šalina įvairius toksinus, bet ir stiprina kraują sergant anemija, leukemija, po operacijų, sureguliuoja „šokinėjantį” kraujospūdį ir iš tiesų stabdo kraujavimą. Ypač rekomenduojamas prostatitui, šlapimo susilaikymui, urogenitalinėms ligoms gydyti. Hematitu gydomi pūlingi akių uždegimai, „ašarojančios” akys, žarnyno opaligė, jis padeda organizmui pasisavinti geležį, ramina nervus.

Šis paslaptingas akmuo pasižymi „džiovinančia” ir „laukinę mėsą suėdančia” savybe, todėl kristaloterapeutai rekomenduoja juo gydyti onkologines ligas. Juk gumbas, arba „laukinė mėsa”, seniau reiškė auglį. Plokšti hematito akmenys dedami ties piktybiniu naviku, organizmui stiprinti nešiojami pakabukai, karoliai, apyrankės. Jis sugeba sugerti neigiamas energijas ir įžeminti jas, neleidžia plisti metastazėms. Hematitu pakrautas vanduo (tinkamiausias indas sidabruotu vidumi ir šaltinio vanduo) geriamas po ketvirtį stiklinės per dieną, po truputį didinant normą. Gydant nuo vėžio, akmenį reikia dažnai valyti vandeniu ir druska, kartais jį tenka pakeisti kitu. Nenoriu klaidinti skaitytojų sakydama, jog akmuo visiškai išgydys nuo vėžio, bet kad jis nepakenks ir sustiprins organizmą, padės kovoti su liga – garantuoti galiu. Beje, hematitas malšina ir vėžio sukeltus skausmus.

Hematitas laikomas geru antidepresantu, teikia ramų miegą, greitai numalšina spazmus ir traukulius, laikomas abiejose rankose suteikia šilumos pojūtį, mažina įtampą. Padeda norintiems atsikratyti alkoholizmo, rūkymo ir besaikio apetito, ypač jei šios ydos yra nervinio pobūdžio.

Šio trivalentės geležies oksido mineralo pavadinimas kilo iš graikų kalbos žodžio haima – kraujas. Juodas akmuo poliruotas įgauna metalinį blizgesį, yra siejamas su Marsu ir turi stulbinantį energetinį potencialą. Hematitą ypač vertino Egipto žyniai, tai magų akmuo, saugantis nuo bet kokių užpuolimų tiek fiziniame, tiek ir astraliniame pasaulyje.

Kadaise hematitu savo ritualinėms apeigoms naudojosi juodieji magai ir burtininkai iškviesdami mirusiųjų dvasias. Ir vis dėlto, nepaisant jo niūrokos praeities, hematitas laikomas išminties ir drąsos simboliu. Beje, rizikuojantiems „žaisti” magija ir jos paslaptimis, hematito geriau pasisaugoti. Su šiuo juoduoju „perlu” juokauti nevalia…




Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.