Akmuo koralas

KORALAS

Nejudrūs jūriniai duobagyviai – koraliniai ir hidroidiniai polipai, gyvenantys kolonijomis arba pavieniui, turi kalkinius, rečiau – raginius griaučius. Iš šių griaučių ir gaminami įvairiausi papuošalai bei amuletai. „Jūros gėlių” formos ir spalvų įvairovė paverčia jūros dugną žydinčiu gėlynu.

Poliruoti koralai įgauna švelnų vaškinį blizgesį, dar labiau paryškinantį jų spalvas – mėsos raudonumo (kruvinasis koralas), tamsiai ir blyškiai rožinę, kreminę ir geltoną. Žydrasis koralas, dar vadinamas akori, labai retai randamas vakarinėse Afrikos pakrantėse, yra muziejinė retenybė. Retas baltasis, taip pat juodasis, dar vadinamas akabaru, koralas, augantis Indijos vandenyne ir Raudonojoje jūroje. Juodojo koralo juvelyriniai dirbiniai, dažnai papuošti perlais ir perlamutru, yra labai vertingi.

Deivių Izidės, Afroditės ir Veneros statulų apdarus puošdavo koralais. Koralų vėriniai saugojo šeimininką nuo piktos akies, amuletus kabindavo virš naujagimio lopšio, kad apsaugotų mažylį nuo piktųjų jėgų ir neigiamų energijų. Jis saugojo nuo demonų, įvairių pagundų, žaibo ir velnio apžavų, todėl dvasininkai ypač vertino koralo rožinius, būrėjos ir astrologai – koralo amuletus. Indėnai, tibetiečiai ir šiandien vertina koralus dėl jų gydomųjų ir magiškų savybių.

Sumaišyti su vandeniu koralų milteliai buvo laikomi geru vaistu nuo gerklės ligų, atsikosėjimo krauju, vidinių žaizdų ir opų, eliksyru gydė ašarojančias akis. Degintų koralų pelenais, sumaišytais su taukais, gydė įvairias žaizdas ir nudegimus. Koralų, gintaro ir perlų vėriniais gydydavo piktybinius auglius. Senovės Rytų medicinos traktate rašoma, jog „sugrūdus koralą ir pabarsčius milteliais senas piktžaizdes, jis sunaikins piktybinį išvešėjimą ir „laukinę mėsą”, išvalys žaizdą, kuri sugis nepalikdama nė žymės. Ir nesvarbu, ar tai bus grūstas koralas, ar deginto pelenai. Milteliai su medumi ir actu, skirti vidiniam vartojimui, išgydo kasos auglius ir sustabdo vidinį kraujavimą. Milteliais valomi dantys stiprėja ir ima blizgėti”.

Koralai stiprina kaulų audinį, ypač tinka augantiems vaikams, taip pat suaugusiems, kurių organizme trūksta kalcio. Raudonasis koralas yra savotiškas indikatorius, ypač gydant kraujo ligas, anemiją, kraujo apytakos sutrikimus: liesdamasis su kūnu jis pasidaro blyškus ir stipriai įkaista. Ligoniui sveikstant po truputį atgauna spalvą. Mokslininkai koraluose atrado prostaglandino – prostano rūgšties darinio, biologiškai aktyvios medžiagos, kurios veikimas panašus į hormonų. Ne veltui senovėje koralai buvo laikomi veiksminga priemone nuo nevaisingumo ir menstruacijų ciklui sureguliuoti.

Koralai suteikia diplomatiškumo, ramybės, skatina intuiciją, vaizduotę, atskleidžia vizijų paslaptis. Jei jūsų kova su konkurentais teisinga – koralas, apsiginklavęs iš pažiūros švelniais, o iš tiesų aštriais dygliukais, taps ištikimu jūsų pagalbininku, palaikys gerą nuotaiką ir suteiks pasitikėjimo savimi. Koralų papuošalai suteikia veido odai gaivumo (ypač rožinis). Jei kankina nepaaiškinama baimė ar liūdesys, paraičiokite delnuose du koralų rutuliukus. Koralai „nemėgsta” vandens, muilo ir riebalų, užsiteršusius valykite garsu ir smilkalais.




Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.