Akmuo kvarcas

KVARCAS – labiausiai Žemės plutoje paplitęs mineralas, silicio oksidas, svarbiausias magminių ir metamorfinių uolienų komponentas. Skaidrus, bespalvis ir spalvotas… Tyras, švarus, skaistus…

KALNU KRIŠTOLAS

Graikiškai krystallos reiškia ledą. Norint apie „akmenų Valdovą” papasakoti viską, reiktų parašyti knygą, kuri atskleistų šio magiško kristalo paslaptis. Kalnų krištolas žinomas nuo seniausių laikų, tai magiški rutuliai, įvairūs amuletai ir talismanai, nuostabaus grožio indai, nors mūsų senoliai, atrodo, neturėjo tobulų technologijų, leidžiančių apdoroti šį paslaptingą akmenį ir suteikti jam nepakartojamas formas. Ir vis dėlto…

Imperatorius Neronas turėjo dvi nuostabias taures ir vyno ąsotį, pagamintus iš kalnų krištolo – neapsakomo brangumo indus, kuriuos, sužinojęs apie savo galutinį pralaimėjimą, sudaužė, kad jie neatitektų kitiems. Senovės majų kapinyne Palenkėje atrasta kalnų krištolo kaukolė, padaryta taip tiksliai ir tobulai, kad dar ir šiandien glumina mokslininkus aukšta akmens apdorojimo technologija ir senovės žmonių anatomijos žiniomis. Dabar iš viso atrastos šešios tokios kaukolės, stulbinančios savo energetika ir kristalo apdirbimo technika.

Pati Gamta kalnų krištolui suteikė tobulą formą – jo kristalai žavi briaunų aštrumu ir tiesumu, geometrine proporcija. Neseniai atrastas retas ir brangus Herkimerio deimantas – kalnų krištolas, spindintis vos pastebima žydra spalva, unikalus savo energetinėmis savybėmis. Jis „auga jaukiai įsitaisęs” srauniuose upių ir šaltinių vandenyse, įtekančiuose j Niagaros krioklį. Vanduo nušlifuoja kristalą brilianto briaunomis. Pavadinimas kilęs nuo pirmosios radimvietės – Herkimerio, pavieniai telkiniai neseniai atrasti Indijoje ir Afrikoje. Kam teks laimė užsienyje apsilankyti kristalų parduotuvėse, vertėtų atkreipti dėmesį į šį kristalą, ir jei leis piniginė, nusipirkti du – Herkimerio deimantus reikia turėti poroje, nes tai galingiausias karys, nugalintis vienatvę, ir mokytojas, lavinantis telepatinius sugebėjimus.

Kadaise kalnų krištolas buvo vadinamas „stebuklinguoju magų akmeniu”. Jis tarsi prizmė, kurioje magai galėjo matyti visą pasaulį, perskaityti praeities ir ateities paslaptis, jis – „planetos oda”, per kurią galima pajusti ryšį su Kosmosu. Magiškais rutuliais (sferomis) žyniai uždegdavo šventąją ugnį. Graikijoje tikėta, kad dievai negali neteikti savo palankumo ir globos žmogui, įeinančiam į šventovę su skaidriu kalnų krištolu rankose. Kalnų krištolo talismanas vyrams švelnino išsiskyrimo skausmą, gydė sielos žaizdas, saugojo nuo beviltiškos meilės, o moteris kažkodėl veikė atvirkščiai. Kristalu gydydavo nuo mėšlungio, podagros, kepenų ir tulžies pūslės veiklos sutrikimo, žindyvėms jis palengvindavo pieno išsiskyrimą, mažus vaikus gydė nuo džiovos, o sugrūstas ir sumaišytas su vandeniu – nuo kataraktos. Tikras kalnų krištolas (stiklinis dirbinys tuo nepasižymi) suteikia gaivos ir vėsos pojūtį. Karštą vasaros dieną jis vėsina, o žiemą neleidžia sužvarbti. Skaidriam kalnų krištolui buvo priskiriama dauguma deimanto savybių.

Mūsų laikais kalnų krištolas neprarado nei savo mistinių, nei gydomųjų galių. Tai tikras energijos šaltinis, kurio galia – skaidrumas ir paprastumas. Skaidrus it ledas – valo, gydo, stiprina mūsų energetinius centrus, skatina tobulėjimą ir komunikabilumą, leidžia pajusti Motinos Žemės galią. Pasipuošęs baltais „debesėliais” (sniego kvarcas) – tai atviros durys į mistinį paslapčių pasaulį. Kalnų krištolas, dėvimas kaip papuošalas arba tiesiog esantis šalia jūsų – tai koherentinės energijos stiprintojas ir teikėjas, dvasinės pusiausvyros ir apsaugos talismanas. Galima teigti, kad jis gydo nuo 90 proc. visų žinomų ligų – tiek fizinių, tiek ir dvasinių.

Didelė kalnų krištolo drūza namuose švarina, stiprina, saugo ir subalansuoja būsto energetiką, miegamajame – gina nuo košmarų ir padeda atgauti jėgas, pailsėti, akmuo, padėtas tarp gėlių – skatina jų augimą ir žydėjimą, apsaugo nuo ligų… Ir nors nepaminėta mažiausia dar 85 proc. visų jo galimybių, reikia pabrėžti: dirbantiems kompiuteriu kalnų krištolo kristalas, padėtas prieš arba šalia monitoriaus, nukreipia elektromagnetinį lauką, supantį kompiuterį, ir sugena radiaciją, todėl apsaugo akis ir smegenis nuo žalingo jos poveikio. Nelygu dydis, reikia valyti vandeniu: kas savaitę mažuliuką ir kas mėnesį – didelį kristalą. Tik susimildami, ant kompiuterio „proto” jo nedėkite, kitaip meistras neatspės „išmintingosios dėžutės” gedimo priežasties…

Rožinis (rausvasis) kvarcas. Tai „vidinės ramybės” akmuo.

Nuo blyškiai rausvos, vadinamosios „peleninės rožės”, iki sodrios rožinės spalvos, pusiau permatoma, rečiau skaidri ši kalnų krištolo atmaina žavi švelnumu ir pulsuojančia ramybe. Intensyvią spalvą suteikia mangano arba titano kiekis kristale. Neseniai atrasti kristalai, turintys asterizmo (žvaigždės) efektą ir briaunotos, kvarcui būdingos formos. Rožinis kvarcas atpalaiduoja, ramina ir suteikia švelnumo. Tuo pat metu tai galingas neišreikštų teigiamų jausmų, talentų ir saviraiškos akmuo, ypač naudingas tada, kai perdėtas drovumas ar nepasitikėjimas trukdo asmenybei tobulėti. Dažnai rožinis kvarcas vadinamas „meilės sau” akmeniu. Sena tiesa: kol nepamilsi pats savęs, ir kiti tavęs nemylės.
Rožinis kvarcas veikia visas čakras savo ramia, švelnia, bet ir stipria energetika. Žmogus intuityviai renkasi jį krizių ir chaotiškų situacijų metu, kai, liaudiškai sakant, „važiuoja stogas”, jis apsupa savininką stipriu energetiniu ramybės lauku, neleidžia prasiveržti pykčiui, padeda žmonėms geriau suprasti vienas kitą, susikaupti, įveikti bendravimo barjerus.

Salina iš organizmo toksinus, šlakus, neleidžia kauptis skysčiams, lygina raukšleles ir reguliuoja kūno svorį. Rožinis kvarcas – vienas geriausių gydytojų nuo peršalimo ir plaučių ligų, žaizdų ir nudegimų pūslių. Nedideliu akmenėliu veikiant akupresūros ir akupunktūros taškus gydomasis efektas būna ypač didelis. Beje, jei akmuo, kontaktuodamas su jumis, nekeičia savo spalvos arba ji pasidaro intensyvesnė – vadinasi, jūs esate puikiausios sveikatos ir kupini vidinės harmonijos.

Rožinis kvarcas puikiai gydo dvasines ir sielos žaizdas, padeda nugalėti savęs menkinimo, nepasitikėjimo savimi jausmą. Tai idealus miegamojo akmuo, kartu su chrizoprazu arba melsvuoju agatu suteiks ramų miegą, saugumo ir laimės pojūtį. Jis nemėgsta tiesioginės saulės, ilgai būdamas joje tarsi „išdega”, pasidaro dulsvai pilkas. Pasak senovės kinų išminčių, rožiniame kvarce atsispindi Taikos ir Ramybės deivės švelnumas ir išmintis. Gal todėl pastaruoju dešimtmečiu randami didžiuliai rožinio kvarco klodai – juk mums taip trūksta meilės, ramybės ir išminties.

Dūminis (dulsvasis) kvarcas.

Šviesiai pilkas, rudas, tamsiai rudas ir juodas dūminis kvarcas, dar vadintas rauchtopazu, laikomas svajonių ir fantazijų akmeniu, galinčiu iškreipti realųjį pasaulį ir panardinti žmogų iliuzijų jūroje. Tačiau jis turi ir priešingą poveikį – padeda grįžti į realų gyvenimą ir normalią veiklą narkomanams ir mėgėjams slėptis nuo realybės „sulendant į butelį”. Juodas dūminis kvarcas morionas vertinamas narkotinės ir alkoholinės abstinencijos periodu, nes ir pats veikia lyg lengvas narkotikas, padėdamas žmogui iškęsti blaivėjimo kančias. Beje, šis akmuo padeda atsikratyti rūkymo.

Dūminis kvarcas – galingas talismanas, ginantis nuo pikto ir saugantis nuo negatyvių energijų. Aplink savo šeimininką jis sukuria stiprų apsaugos lauką, pažadina savisaugos instinktą, perspėja apie gresiančius pavojus. Skatina siekti kūrybingumo versle, keisti įsisenėjusias normas ir dogmas, priverčia mokytis ir tobulėti. Skatina atsikratyti vidinio pykčio, pavydo, baimės ir kaltės jausmo.

Kristaloterapijoje dūminiu kvarcu gydomos įvairios fobijos, baikštumas, nervinis jaudrumas, depresija, minčių „trūkinėjimas”, šizofrenija, taip pat onkologinės ligos. Jis stiprina odą, kaulus ir raumenis. Ypač rekomenduojamas žmonėms, kuriuos dažnai apninka mintys apie savižudybę.

Dūminis kvarcas moko mus tamsoje įžvelgti šviesą ir meilę, skatina asmenybės tobulėjimą, priverčia gerbti save ir kitus, gyventi ir džiaugtis gyvenimu.

Rutilo kvarcas. Dažniausiai tai skaidraus kalnų krištolo arba dūminio kvarco kristalai, išvarstyti rutilo adatėlėmis. Rutilas -titano dioksidas, kurio sudėtyje yra truputis geležies, geltonas, raudonai geltonas, raudonai rudas, o kartais purpurinis arba juodas, metalinio ar deimantinio blizgesio mineralas. Jo spindėjimas kvarco kristaluose ypač efektingai kibirkščiuoja saulės spinduliuose. Banguotos rutilo adatėlės kristale vadinamos „Veneros plaukais”, o tiesios – „Amūro strėlėmis”, todėl kadaise rutilo kvarcas buvo laikomas galingu laimingos ir abipusės meilės talismanu.

Rutilo kvarcas padeda sergant kvėpavimo organų ligomis. Ypač veiksmingai gydo bronchitą, bronchinį katarą, plaučių negalavimus, bronchinę astmą, užkimimą. Jis laikomas vienu geriausių auros valymo kristalų. Rutilo kvarcas sustiprina kitų kristalų gydomąjį poveikį bei padeda greičiau nugalėti ligą. Labai jautriems ir nervingiems žmonėms nerekomenduojama įsigyti labai didelių rutilo kvarco kristalų dėl stipraus energetinio poveikio.

Rutilo kvarcas harmonizuoja vedybinius santykius, saugo šeimyninę laimę, panaikina emocinį ir fizinį disbalansą. Jis padeda žmogui apsispręsti ir žengti dar vieną žingsnį į priekį gyvenimo kelyje. Jei visada su savimi turėsite nediduką rutilo kvarco akmenėlį ar nešiosite iš jo pagamintą papuošalą, jis privers jūsų akis „kibirkščiuoti”.




Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.