Akmuo lazuritas

LAZURITAS

Lazuritas (Lapis lazuli). „Dangiškasis akmuo” mus lydi jau daugelį tūkstantmečių, žavėdamas mistišku grožiu ir paslaptingomis savybėmis. Lazuritas – natrio ir kalcio aliumosilikatas, turintis sieros, nuo žydros iki tamsiai mėlynos spalvos, išmargintas auksiniais geležies pirito taškeliais.

Labiausiai lazuritu žavėjosi senovės egiptiečiai: iš šio akmens gamindavo šventuosius skarabėjus, įvairius amuletus, talismanus, buities reikmenis, religinius atributus, papuošalus. Netgi egiptiečių gražuolių garbanos buvo lyginamos su lazuritu. Faraono antspaudus su šventojo vabalo skarabėjo atvaizdu gamindavo tik iš lazurito, akmuo aukso įtvare simbolizavo ilgą ir turtingą gyvenimą. Faraono Tutanchamono kapavietėje buvo rasta unikalių gaminių iš lazurito ir turkio. Vyriausiųjų Egipto žynių antkrūtinyje privalėjo būti lazuritinė likimo deivės Maatos figūrėlė. Pasak legendos, Mozei perduoti Dešimt Dievo įsakymų taip pat buvo išraižyti lazurito lentelėse.

Rytų šalyse mėlyna ir žydra spalva užėmė ypatingą vietą tiek religijoje, tiek ir gyvenime – ji buvo siejama su dangumi, dievų buveine ir Saule. Šios dvi spalvos senovėje buvo laikomos mistiškomis ir nematerialiomis, įkūnijančiomis dieviškąją tiesą ir paslaptį, simbolizuojančiomis vienybę, stabilumą ir amžinybę. Iš lazurito gamindavo pačius brangiausius mėlynus dažus šventųjų paveikslų, altorių tapybai. Indijoje lazuritas simbolizavo meilę ir gausą, Graikijoje vadintas deivės Afroditės akmeniu. Lazuritas akmuo unikalus tuo, kad sujungia savyje Veneros ir Urano planetų galias – meilę ir taiką, džiaugsmą ir tarpusavio supratimą.

Lazuritas – atsinaujinimo akmuo, suteikiantis energijos tiems, kurie siekia naujovių, stengiasi išsiveržti iš gyvenimo rutinos, trokšta įgyvendinti naujus planus, pasiekti aukštumas. Jis padeda susirasti bendraminčių ir draugų, sėkmingai užbaigti pradėtus darbus. Ne veltui Europoje lazuritas laikomas sėkmės, gerovės ir laimės akmeniu. Lazuritas saugo nuo blogio jėgų, „tamsos karalystės” tarnų išpuolių, sustiprina viltį, suteikia išminties, malšina savigraužos ir nepamatuotos kaltės jausmus, neša sėkmę ir turtą. Senovės medikai teigė, jog jis „iščiulpia juodąją tulžį” (gydo nuo melancholijos ir hipochondrijos), skatina augti blakstienas ir plaukus, pateptas vynuogių ar obuolių actu gydo nuo žvynelinės.

Rytuose lazuritu gydė epilepsiją ir visus reumatinius negalavimus, mažakraujystę, odos ligas, nervinį išsekimą, astmą, įvairius uždegimus, nudegimus, malšino skausmus. Lazurito akmuo saugojo nėštumą ir garantavo sėkmingą gimdymą.

Mūsų dienomis „dangiškasis akmuo” atskleidė naujas galias. Juo gydoma osteochondrozė, gerklės, kaulų audinio, čiobrialiaukės, akių ir širdies ligos, stiprinama imuninė sistema. Lazurito milteliai, sumaišyti su medumi ir granatmedžio lapų sultimis, sėkmingai gydo egzemas, opas, dedervines, rožę. Gydomasis efektas paaiškinamas dideliu sieros sulfido kiekiu akmenyje. Lazuritas ypač veiksmingas kamuojant „grįžtamosios” depresijos priepuoliams, nemigai, jausmų ir minčių chaosui, galvos svaiguliui.

Lazuritas žinomas kaip trečiosios akies akmuo – suteikiantis ramybę, tinkamas meditavimui. Jis laikomas dvasinių galių akmeniu, gebančiu išgydyti sielos žaizdas, pakylėti žmogų į aukštesnį sąmonės lygį, atverti Visatos paslaptis. Auksiniai pirito taškeliai akmenyje simbolizuoja žvaigždes, rodančias mums kelią į Visatos tolius… Žvaigždėmis pasipuošęs lazuritas aukso įtvare ne tik suteiks fizinių ir dvasinių jėgų, bet dovanos sėkmę bei meilę kasdieniame gyvenime.




Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.