Perlamutras
PERLAMUTRAS

Vokiškai Perlamutter reiškia perlo motiną. Tai vidinis moliuskų kriauklės sluoksnis, susidaręs iš plonų kalcio karbonato plokštelių, vertinga juvelyrinė ir puošybinė medžiaga. Cheminė perlo ir perlamutro sudėtis vienoda, skiriasi tik jų forma, o spindesys priklauso nuo šviesos lūžimo ir atspindėjimo efekto.

Perlamutro žiedas
Perlamutras
Žiedas kriauklė
Senovinė legenda pasakoja, jog dievai, pamatę vandenyje nuliūdusias, nejudrias bespalves kriaukles, nusprendė joms padovanoti saulės spindulių žaismą, žydro dangaus spalvą, lengvų debesėlių plonumą ir dieviškos vaivorykštės grožį. Taip atsirado perlamutras, puošiantis dvigeldžių moliuskų – bedančių, perluočių, pinktadų – kriaukles.

Iš perlamutro nuo neatmenamų laikų gaminami įvairūs papuošalai, jie tinka tiek prie kasdienių, tiek ir prie iškilmingų vakarinių drabužių, pagyvina veidą, „nesipjauna” su plaukų ir akių spalva. Iš Rytų atkeliavo menas mirguliuojančiu vaivorykšte perlamutru inkrustuoti vazas, paveikslus, pano. Dabar moliuskus gaudo dėl perlamutro ir pelnas gerokai didesnis nei „žvejojant” perlus.
Auskarai (tikras perlamutras)
Perlamutras papuošaluose
Žiedas su perlamutru

Auskarai, apyrankės, žiedai, vėriniai buvo mėgstamiausi egiptiečių ir graikių papuošalai, puikiai pabrėžiantys rusvą odos spalvą, akių spindesį ir dantukų baltumą. Beje, moterys tikėjo, jog savo mirguliavimu perlamutras suteikia joms paslaptingumo. Indijoje, Japonijoje ir Kinijoje dar 2500 metų pr. Kr. iš perlamutro gamino ne tik papuošalus, bet ir įvairius buities reikmenis, ir šiandien jis labai vertinamas.
Perlamutras ir perlai savo neįkyriu spindesiu bei švelnia spalva puikiausiai dera su įvairiais brangiaisiais metalais, medžiu, kaulu, kristalais, koralais, brangakmeniais.

Perlamutras – pripažintas natūralaus kalcio šaltinis, dabar galima nusipirkti tablečių, pagamintų iš jūros moliuskų geldelių. Perlamutro papuošalai palaiko gerą nuotaiką, išsklaido liūdnas, melancholiškas mintis, saugo nuo depresijos priepuolių, suteikia optimizmo. Pažiūrėkite, kaip linksmai laksto saulės zuikučiai spindinčia vaivorykštės spalvomis kriaukle – argi galima liūdėti, turint tokią linksmą draugę…

Sąsagos su rodonitu
Sąsagos su rodonitu
Rodonito žiedas
Rodonito žiedas
Rodonito papuošalas
Rodonito papuošalasAkmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.