Akmuo topazas

TOPAZAS

Tai mineralas, vandeningasis aliuminio silikatas, turintis fluoro, skaidrus II klasės brangakmenis.

Topazas pelnė „dvariškių” akmens vardą. Tikėta, kad jis padeda pelnyti šio pasaulio galingųjų malonę ir tapti turtingu. Auksaspalvis akmuo išvaduodavo nuo lemtingos ir audringos aistros, saugojo nuo išprotėjimo, įžiebdavo „vidinę šviesą” ir leisdavo žmogui ramiai mėgautis gyvenimu. Topazas pyktį paversdavo ramybe ir harmonija, skatino ištikimybę.

Nuo seno tikėta, jog diplomatinė misija ar verslo kelionė pasiseks, jei žmogus turės topazo talismaną. Jis leidžia atspėti priešininkų, taip pat verslo ar derybų partnerių užmačias ir laiku teisingai apsispręsti.

Natūralus topazas
Šlifuotas topazas
Brangakmenis topazas

Tikėta, kad topazas padeda atskleisti paslaptis, nusikaltimus ir intrigas, todėl jį vertino kriminalistai, o akmuo pelnė dar du vardus – už gebėjimą pajungti kitus savo šeimininko valiai jį vadino „psichologų akmeniu”, o už savybę įteigti kitiems šeimininko mintis – „sunkiasvoriu”. Topazas iš tiesų pasižymi šiomis keistokomis savybėmis, bet valia ir mintys, įteigiamos kitam žmogui, negali būti pikta linkinčios, antraip topazas apsukdavo savo galią ir kepštelėdavo šeimininkui.

Indijoje topazas laikytas akmeniu, skatinančiu intelektą, uždegančiu aistras ir nugalinčiu baimę. Šioms savybėms įgyti auksinį žiedą su topazu reikėjo mūvėti ant dešinės rankos smiliaus. Jis paaštrina reakciją į aplinką, lavina intuiciją ir nuojautas.

Žiedas su topazu
Topazas sužadėtuvių žiede
Topazo pakabukas

Topazas padeda sveikatai:

Senovėje topazas garsėjo ne vien mistinėmis, bet ir gydomosiomis savybėmis. Jis suteikdavo motinystės džiaugsmą, gydė bepročius, silpniems suteikdavo jėgų, moterims – grožio, o visiems žmonėms – išminties. Juo gydė kepenų ligas, trumparegystę. Auksinio topazo galios ypač vertintos didžiųjų geografinių atradimų laikais. Tikėta, kad jis gali sutramdyti audras, todėl topazo talismanus ir amuletus vertino jūreiviai. Kiti teigė, jog topazo negalima imti į kelionę, nes jis saugo namus, gyvenamąją vietą. Turbūt teisūs ir vieni, ir kiti: topazas jautriai reaguoja ne tik į prašymus, bet ir į elgesį su juo pačiu. Todėl pirmuoju atveju jis nešė laimę ir saugojo keliautojus, kitu – namisėdas.

žiedas su mėlynu topazu
Auskarai su topazu
neįprastos spalvos topazas

Šiuolaikinėje kristaloterapijoje topazas užima ne mažiau garbingą vietą. Šis „sunkiasvoris” aktyvina plaučių darbą, gydo nuo peršalimo ir tuberkuliozės, gerina regėjimą ir atpalaiduoja nuo streso, padeda atsinaujinti ląstelėms. Auksinis topazas, nešiojamas ties saulės rezginiu, suteikia energijos, o žydrasis ties gerklės čakra saugo nuo kvėpavimo sistemos ligų. Jei pasidėsite topazą po pagalve, per naktį jis nuramins nervus ir suteiks organizmui energijos. Atsibusite žvalūs ir pailsėję.

Balto aukso žiedas su topazu
Topazas žiede

Dėl klaidingo žmonių įsitikinimo, kad topazas tėra vienos spalvos, žinomas gan kurioziškas atvejis: didžiulis 1680 karatų deimantas, vardu Braganda, daugelį metų puošęs Portugalijos karalių karūną, pasirodė besąs reto grožio ir dydžio topazas.
Baltas topazas
Žydras topazas
Mėlynasis topazas

Nenustebkite, jei paėmę į rankas topazą pasijusite taip, lyg delne gulėtų ledo gabalėlis. Po akimirkos kūnu ims sklisti galinga vibracija. Atminkite: jis – „sunkiasvoris” ir savo galios staiga neatskleidžia. Topazo talismanas dovanoja sveikatą, turtą bei saugo šeimininką nuo pavojų.

Žydras topazas
auskarai su topazais
Tamsus topazasAkmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.