Vaikas Ožiaragis

Mažieji Ožiaragiai, – tai tylūs, kantrūs, darbštūs, bet labai užsispyrę vaikai. Nepaisant jų amžiaus, Ožiaragių žaidimai rimti, o patarimai – išmintingi.Ožiaragį sunku išmušti iš kelio, jis dvasiškai stiprus ir valingas, kas padeda pasiekti užsibrėžto tikslo.

Ožiaragis – realistas, vertina visa kas materialu ir praktiška, jis ne tas, kuris guli ir laukia palankių galimybių, o užsispyręs ir atkakliai siekia norimo.

Ožiaragiams, dažniausiai, trūksta emocingumo ir nuoširdumo. Jiems labai sunku įveikti kliūtis ir apribojimus, sunku eiti į pasaulį atvira širdimi, todėl jie linkę nuo problemų užsisklęsti savo mažame pasaulėlyje.

Jei vaikas prastai mokosi mokykloje, ką nors praleido ir nesupranta, padėkite jam užpildyti šią spragą, o ne priekaištaukite, nes skriaudos jis niekada nepamirš. Auklėkite jį pagirdami, be to ugdykite pasitikėjimą savimi ir humoro jausmą, mokykite džiaugtis, nes tai padės jam vidiniai atsipalaiduoti. Mažieji Ožiaragiai dažnai turi puikų humoro jausmą. Šie vaikai gali pamatyti ką nors juokinga beveik bet kokioje situacijoje. Jie mėgsta kalambūrus. Niekas nežino, kada Ožiaragis mestelės savo kalambūrą, todėl visada būkite pasirengę tam, kad rimtas pokalbis gali virsti į eilinį žodžių žaismą!

Ožiaragio ženklo vaiko santykiai su tėvais

Ožiaragiai nėra linkę įsiklausyti į savo sielos poreikius, jie nemoka atsipalaiduoti, todėl tėvai turi mokyti vaiką atleisti sau savo trūkumus, parodyti savo talentą ir dalyvauti visuomeninėje veikloje. Ožiaragis gimsta su poreikiu ir noru būti kažkuo svarbiu arba pasiekti šiame dideliame pasaulyje ką nors svarbaus.
Būtent todėl paviršutiniški poelgiai jo nedomina. Jei jūsų vaikas nori ką nors padaryti, reiškia, kad jis pamatė praktinę reikalo esmę ir į smulkmenas nesileis.

Vienas iš būdų skatinančių vaiką Ožiaragį – pasiūlyti jam prisiimti kokią nors atsakomybę, atitinkančią jo amžių. Sakykim, padėti mamai namų ruošoje arba maitinti auginamą gyvūnėlį.

Ožiaragis tiesiog spindi iš džiaugsmo, kai gauna ką nors už pastangas. Juos galima skatinti duodant šiek tiek pinigų smulkioms išlaidoms. Tačiau, tai reikėtų daryti labai atsargiai, nes nuovokus Ožiaragis gali greitai iš mamos išvilioti visas jos grynųjų pinigų atsargas! Nors taupumas jam yra būdingas iš prigimties. Mažasis Ožiaragis sieks atidėti pinigus “juodai dienai” ir sukaupti pakankamai turto, kad nusipirktų ką nors tikrai verto.

Savigarba šiems vaikams yra tiesiogiai susijusi su fiziniais ir materialiais rezultatais. Jie turi žinoti, kad kažką sukūrė, pastatė arba patobulino. Ožiaragis visada turi jaustis už kažką atsakingas, mokykite savo vaiką darbe įnešti ką nors ypatingo, eiti savo keliu, išmokykite jausti savo jėgą ir gebėjimą mesti likimui iššūkius.

Mama arba tėvas – Avinas

Energinga mama-Avinas gyvena dideliu greičiu, o jos lėtas ir atsargus Ožiaragis į gyvenimą žvelgia visai kitaip. Ožiaragis mėgsta galvoti apie ateitį ir kurti konkrečius planus, būti nuosekliu ir darbus atlikti iki galo. Mama-Avinas, kuri veikia negalvodama, o paklusdama impulsui, tiesiog nesupranta, kodėl Ožiaragiui viskam reikia taip daug laiko!

Mažasis Ožiaragis gerbia taisykles ir laikosi tvarkos, o mamai-Avinui visa tai trukdo. Ji mėgsta paiešką, ją jaudina nuotykiai ir ji pasiryžusi mėgautis kiekviena gyvenimo minute! Ją slegia kasdienis namų ruošos darbas ir ji pasirengusi kuo greičiau tą darbą pamiršti. Tačiau jai reikia nepamiršti tai, kas būtina vaikui. Mažasis-Ožiaragis jaučiasi apleistas, jeigu nežino tiksliai kada jį pamaitins arba kur ieškoti mamos, jei jos staiga prireiks. Taigi, mamai-Avinui teks pagalvoti apie savo dienotvarkę – bent jau vaiko labui.

Avinui nereikia tikėtis iš Ožiaragio atsipalaidavimo ar nuoširdumo, kuris būdingas jai pačiai. Šis vaikas sudarytas kitaip ir jam reikėtų leisti gyventi taip, kaip jis jį supranta. Mama-Avinas nori didžiuotis savo vaikais ir Ožiaragis būtinai pateisins jos viltis. Jis ilgai gali likti šešėlyje, bet vėliau staiga išsiverš į priekį. Labai tikėtina, kad jis pasieks didelių laimėjimų, jei jį palaikyti ir paskatinti, taip kad mama-Avinas turėtų suprasti savo mažąjį Ožiaragį, o ne skubinti jį, bet visada palaikyti žodžiu ir švelnumu.

Tėvas-Avinas mėgsta kompanijas ir lengvai pritampa prie bet kokios grupės, pavyzdžiui sporto. Na, o Ožiaragis drovus ir jam maloniau kalbėtis su vienu ar dviem draugais, o ne su triukšminga minia. Jis labai bijo būti atstumtas ir jam svarbu, kad tėtis-Avinas rastų laiko padėti mažajam Ožiaragiui išugdyti pasitikėjimą savimi. Tėvas turėtų susilaikyti ir išvengti pikčio proveržių, nes jo vaikas-Ožiaragis gali juos priimti giliai į širdį …

Mama arba tėvas – Jautis

Vaikui-Ožiaragiui bus šilta ir jauku su mama-Jaučiu. Ji nori, kad jų namuose būtų saugu, ramu ir praktiška. Kai kam toks gyvenimo būdas gali pasirodyti šiek tiek ribotas, bet ne Ožiaragiui. Jis myli savo namus ir patiria malonumą dėl stabilumo pojūčio ir todėl, kad juo rūpinamasi.
Jie abu tiki, kad vienintelis kelias į gerovę – tai sunkus darbas. Mama skatina rimtą Ožiaragio požiūrį į mokymąsi. Šie du neturi laiko svajonėms – jie abu gimę po žemės ženklais ir tiesiog privalo būti praktiškais!

Tai nereiškia, kad jie nuobodžios asmenybės: jie abu turi humoro jausmą ir geba pajuokauti. Išoriškai jie pakankamai rimti, tačiau kiekvienas iš jų yra tikrai geros širdies. Juos vienija meilė gyvūnams ir abu padarys viską, kad jiems padėtų. Mažajam Ožiaragiui labai reikia meilės, bet pats jis niekada to neprašys. Gerai, kad mamai-Jautis užtenka šilumos, kad sušildyti itin atsargų vaiką. Ir ji supranta, kad Ožiaragiui visada reikia tikrumo, nes ir ji pati nori žinoti ko iš jos tikimasi.

Kaip ir Jautis, Ožiaragis turi gerą verslumo pojūtį, praktišką protą ir laikui bėgant gali įsilieti į šeimos verslą. Jis kaip ir tėvas domisi muzika ir menais, taip pat kaip ir jis myli praeitį ir įtariai žiūri į viską, kas per daug modernu, šiuolaikiška. Be to, jie abu nekenčia paskalų nešiotojų: ši pora pirmenybę teikia patikimiems ir praktiškiems žmonėms, kaip ir jie patys. Jautis padės Ožiaragiui ištobulinti savo gabumus ir išmokys savo darbu pasiekti sėkmės. Jis stengsis suteikti vaikui viską, ko jam reikia, padės padaryti teisingą startą gyvenime ir būtent tai darys Ožiaragį pasitikinčiu savimi, o reiškia – laimingu.

Mama arba tėvas – Dvyniai

Mama-Dvyniai visada ras sau pramogų, be to ji mano, kad vaikui tai taip pat nepakenks. Gyvenimas neturėtų susidaryti tik iš darbo – taip pat ir vien iš žaidimų, – taip kad mamai verta skatinti Ožiaragį atsakingai veiklai. Šį vaiką reikėtų dažnai girti už jo pastangas ir neleisti jam nuobodžiauti. Padėkite jam rasti tinkamą pusiausvyrą, juk niekas nenorėtų būti vertinamas nuobodžiu, – net pats rimčiausias žmogus.

Ožiaragis kartais nori, kad mama būtų praktiška ir organizuota, bet ji taip svajoja ištrukti iš namų rutinos! Ji tikriausiai pradėtų nekęsti motinos pareigų, jei neturėtų daugiau jokių interesų … Jai būtinas bendravimas, ypač už namų ribų, o Ožiaragiui reikia ramesnio gyvenimo. Vaikui norisi, kad mama daugiau laiko praleistų su juo, bet tai būna retai.

Mama-Dvyniai pilna greitos Merkurijaus energijos, o Ožiaragis valdomas santūraus Saturno gyvenimą suvokia daug lėčiau. Todėl svarbu, kad jie išmoktų vienas kitam patikti! Mama-Dvyniai turėtų nepamiršti vaiko-Ožiaragio tam tikrų taisyklių ir gerovės supratimo, švelnumo bei ramaus gyvenimo poreikio. Ir tada abu džiugins jų tarpusavio santykiai.

Tėtis-Dvyniai mėgsta visa kas nauja, o jo Ožiaragis nepasitiki ir bijo naujų pomėgių. Jis norės gauti tradicinį išsilavinimą. Mokykloje, tikriausiai, jis neturės problemų. Šis vaikas moka dirbti ir nesustos, kol nepadarys darbo iki galo, o jo tėvas būna kruopštus tik tol, kol jam įdomu.

Mama arba tėvas – Vėžys

Ožiaragis žino, kad jo mama-Vėžys jį supranta. Šis vaikas dažniausiai drovus ir jam sunku suartėti su kuom nors kitu, bet šios baimės atslūgsta greta rūpestingojo Vėžio. Ožiaragiui patinka švelnus mamos humoras. Šioje namų atmosferoje jis jaučiasi mylimas ir ramus. Mamos-Vėžio gyvenimas susideda iš audringų emocijų, šeimos rūpesčių ir atsiliepimų, kuriais ją supa aplinkiniai. Visa tai taip užvaldo ją, kad jai tenka nuo visų jų pailsėti ir atstatyti dvasinę ramybę.

Ožiaragis norėdamas būti visuotinai pripažintas į gyvenimą žiūri iš savo ambicijų prizmės. Jis nori būti vertinamas už pasiekimus, o mama-Vėžys svajoja, kad visa pagarba už rūpestingumą atitektų jai. Ji palaikys Ožiaragio susidomėjimą rimtų mokymusi mokykloje, be to ji gali atsisakyti daugelio dalykų, kad jos vaikas įgytų gerą išsilavinimą. Motina-Vėžys žavisi Ožiaragio gebėjimu pradėtus darbus atlikti iki galo. Ji laiminga, kad jos vaikas auga ir tampa veikliu vyru, ir yra įsitikinusi, kad jo santūrumas yra labai gera savybė.

Jie abu yra dideli namisėdos, bet nereikia pamiršti, kad Ožiaragiui turėtų būti suteikta galimybė mokytis bendravimo meno, todėl būtina dažniau supažindinti jį su kitais žmonėmis. Tikėtina, kad mama-Vėžys netrukdys Ožiaragiui natūraliai vystytis, be to, jai patinka atsargūs, apgalvoti vaiko poelgiai. Na, o blaiviai mąstančio jo proto galėtų pavydėti daugelis suaugusiųjų.

Jautrus tėtis-Vėžys yra emocingesnis nei mažasis Ožiaragis ir dažnai priklauso nuo savo nuotaikos. Subalansuotas Ožiaragis to nesupranta. Jis su savo santūrumu ir net šaltumu renkasi žmones, kurie yra logiški ir nuspėjami. Toks elgesys leidžia jam jaustis saugesniu. Be to, tėvas mėgsta nurodinėti, o tai nėra geriausias variantas nesubalansuoto charakterio žmogui. Ožiaragiui jis gali sukelti atsakomąjį užsispyrimą, ypač jei jis manys, kad tėvo reikalavimai neteisingi ir tam tikra prasme nesąžiningi.

Bet Vėžys rūpestingas ir apdairus tėvas, ir vien už tai jam galima atleisti daug ką! Jis pasirengęs vedžioti savo vaiką į pamokas, spektaklius ir padėti pasiruošti pamokoms. Kad vaikas galėtų panaudoti visą savo potencialą tėvas stengsis suteikti jam gerą išsilavinimą ir visokeriopai palaikyti pasitikėjimą savimi.

Mama arba tėvas – Liūtas

Ožiaragis gėrėdamasis žiūri į savo mamą-Liūtę – į jos gerumą ir sugebėjimą švytėti visuomenėje. Liūtė negaili laiko ir dėmesio mažajam Ožiaragiui, ir jis nesijaučia stokojantis šilumos bei meilės. Iš esmės, motina-Liūtė ir yra mažojo-Ožiaragio gyvenimo centras. Motinos permainingą elgesį ir ryškų charakterį jis mano esant žaismingu. Pats Ožiaragis yra žymiai santūresnis ir net jaučia nepasitikėjimą pernelyg triukšmingais žmonėmis, bet tik ne mama. Priešingai, jis pavydi jos gebėjimui valdyti ir pasitikėti savimi. Jis pripažįsta, kad ji gera, bet tuo pačiu tokia drąsi ir ryžtinga, jį žavi mamos užmojai ir mastas, nes smulkmenų ji nė nepastebi!

Jų tarpusavio santykiai geri. Mama nejaučia įtampos su tokiu ramiu ir nuspėjamu vaiku, kaip Ožiaragis. O vaikas iš mamos nereikalauja nieko ypatingo, jiems įdomu vienas kito draugijoje, nors jie tokie skirtingi! Tiesa, Liūtė gali tiesiog pamiršti apie tai, kad mažasis Ožiaragis laukia jos dėmesio ir palaikymo. Jo pastangos turi būti pastebėtos, bet mama Liūtas dažnai tai priima kaip savaime suprantamus dalykus. Ožiaragis nori būti šiltas ir patrauklus kaip ir jo motina, bet jam vadovauja šalta Saturno planeta, todėl jam reikia laiko išmokti rodyti savo emocijas. Liūtė tarsi spinduliuoja šilumą ir joje tiek daug džiaugsmo – jos tiesiog negalima nemylėti! Tačiau, jos fone aplinkiniams gali atrodyti, kad Ožiaragis yra itin santūrus ir kad su juo yra sunku kalbėtis.

Tėvas nori, kad jo vaikai būtų tarp pirmaujančių ir visada didžiuojasi Ožiaragio sėkme. Tačiau jis taip pat gali daryti ir spaudimą savo vaikui, duodamas suprasti, kad bus nusivylęs, jei šis nepateisins jo lūkesčių. Ožiaragis retai nuvilia, nes jis įpratęs viską daryti sąžiningai. Bet jei jam kas nors nesigauna, Liūtas neturėtų rodyti savo nepasitenkinimo. Ožiaragis ir pats svajoja apie sėkmę ir pripažinimą. Jis nori, kad visi žinotų, koks jis protingas, ir jis didžiuosis, jei tėvas jį nors šiek tiek pagirs! Tai padės jam sustiprinti jo pasitikėjimą savimi, o jis labai trapus, ypač paauglystėje. Jei tuo nepasirūpinti, tai gali tapti problema.

Mama arba tėvas – Mergelė

Šios dvi protingos būtybės nori būti gerbiamos. Abu žino kaip tvarkyti pinigus, turi stiprų pareigos jausmą ir gerai žino, kas yra atsakomybė. Mama patenkinta savo vaiku, nes jis taip stengiasi mokykloje, padeda jai namuose ir labai retai išdykauja. Ožiaragis primena suaugusį žmogų miniatiūroje. Mergelė laiminga, kad juo galima remtis net ir tais atvejais, kai kiti vaikai nesupranta kas vyksta. Ožiaragis supranta, kad motinos aistra tvarkai verta pagarbos ir netemps nei kačiukų, nei šuniukų į namus, nes jie sukels daug rūpesčių ir be jų užimtai motinai. Mergelė sutelks dėmesį kad išmokytų savo vaiką daryti praktiškai reikalingus darbus ir pasiektų reikšmingų rezultatų. Ožiaragis visa tai įsisavina greitai, tarsi savaime, todėl abu bus laimingi – ir motina-mokytoja ir vaikas-mokinys.

Kas Ožiaragiui tikrai nepatiks, tai Mergelės ypatingas talentas kritikuoti. Ožiaragis ir taip kelia sau gana aukštus reikalavimus ir jis nusimena jeigu nepakyla iki jų, taip kad aštrus mamos žodis jam bus skaudus. Mama turėtų daugiau jį girti, nes Ožiaragiui dažnai trūksta pasitikėjimo. Laikui bėgant, žinoma, viskas stos į savo vietas, o dabar jam reikia pagalbos ir paramos. Mergelė mėgsta padėti žmonėms, o mažasis Ožiaragis mano, kad tėvas galėtų pasiekti daugiau, jei savo laiką ir energiją panaudotų, kad užsidirbti pinigų. Mergelė gali prisitaikyti prie bet kokių permainų geriau nei Ožiaragis, todėl tėvas turėtų rengti vaiką net persikėlimui į kitą butą, jau nekalbant apie atsiradimą šeimoje mažo brolio ar sesers. Ožiaragis nenori priimti nieko, kas atrodo kaip grėsmė jo gerovei, o naujas šeimos narys gali priversti jį manyti, kad yra daugiau nebemylimas. Tiesą sakant, vaikui-Ožiaragiui yra gera su tėvu-Mergele. Jis žino, kad gali remtis savo tėvu ir pasikliauti jo parama. Jo patirtis ir praktiškumas, beveik enciklopedinės žinios – neįkainojami!

Mama arba tėvas – Svarstyklės

Mama-Svarstyklės skatins savo vaiko meno ir muzikos talentą. Ji myli grožį ir harmoniją, vertina kūrybinę gyvenimo pusę ir pridės ryškių spalvų Ožiaragio rimtumui. Taip pat ji mokys vaiką platesnio požiūrio į gyvenimą vystydama jo vaizduotę, o kai jis paaugs, padės priimti protingus sprendimus.
Ožiaragis mėgsta vieną kartą ir visiems laikams įvestą tvarką, bet Svarstyklės ne iš tų, kurie jų laikosi. Mama-Svarstyklės suprasdama ką reiškia būti organizuota, linkusi plaukti per gyvenimą ir nebūti saistoma taisyklių… Ji mano, kad jos vaikas-Ožiaragis kartais pernelyg užsispyręs ir galvoja praktinėmis kategorijomis. Nepanašu, kad Ožiaragis galėtų taip pat mylėti begalines intelektines fantazijas, kaip jo plepioji mama-Svarstyklės! Ožiaragis ryžtingesnis nei Svarstyklės ir labai užsispyręs. Jis visada pasiekia savo, net jeigu jam tenka lėtai, žingsnis po žingsnio, judėti į sėkmę. O jo mama ne taip gerai orientuota ir linkusi į tinginystę. Ožiaragiui kartais norėtųsi, kad ji būtų rimtesnė …

Svarstyklės mėgsta pirkti gražių daiktų savo vaikams, ir mažasis Ožiaragis didžiuojasi ypatingu motinos talentu dovanoti dovanas ir tuo būdu laimėti draugus. Be to, mama visada žino, kaip pralinksminti žmogų, o tuo labiau savo vaiką! Tik jai reikėtų stengtis nesiskųsti ir neverkšlenti, nes Ožiaragis jos skundus prima į pačią širdį, o save teisia gana stipriai. Svarstyklės norėtų, kad jos Ožiaragis būtų labiau mylintis, bet jai teks pripažinti faktą, kad atvirai išreikšti savo jausmus jos vaikui nebūdinga. Tai neturėtų mamos stabdyti ir savo motinišką meilę mažajam Ožiaragiui ji visada turėtų rodyti. Net jei jos kūdikis išoriškai šaltas, jam reikia paguodos ir mylinčios mamos glamonių.

Ožiaragiui patinka, kai tėvas su juo elgiasi kaip su suaugusiu. Jis ir veikia kaip suaugęs, ir beveik nuo lopšio, bet tėvas-Svarstyklės neturėtų jo perkrauti pareigomis. Bet kuriuo atveju, skirkite kūdikiui smulkias užduotis, kad sustiprėtų jo pasitikėjimas savimi, bet ir įsitikinkite ar jis turi galimybę mėgautis nerūpestinga vaikyste. Jūsų Ožiaragis gali per rimtai žiūrėti į savo gyvenimą, atimdamas iš savęs daug ką. Kai kurie Svarstyklės augina vaikus labai griežtai, bet yra ir minkštesnių. Ožiaragis visada atsiliepia į gerą elgesį su juo, nes pats yra savikritiškas ir nepageidauja, kad kažkas nurodinėtų jam jo klaidas. Bet jam reikia paramos ir meilės, dėmesio ir pagarbos jo asmeniui, tegul nors mažos. Tėvas-Svarstyklės gali išugdyti Ožiaragyje geriausias savybes – su sąlyga, kad vaikui skirs pakankamai laiko ir supratimo, kurio jam taip reikia.

Mama arba tėvas – Skorpionas

Motina nori, kad jos vaikai viską darytų gerai ir todėl kartais juos spaudžia. Bet dėl Ožiaragio nerimauti neverta, nes jis turi vidinį stimulą, kad tapti pirmaujančiu. Reikia leisti jam eiti savo keliu ir neskubinti, nes kelias ilgas ir skubėti neverta. Ši pora gali būti gana paslaptinga, nors mamai-Skorpionei sunku susilaikyti ir nelįsti į vaiko gyvenimą norint priversti jį atskleisti savo jausmus. Ožiaragiui reikia laisvės ir jis netoleruoja kišimosi į jo asmenį. Jų namuose visada bus tvarka, nes mama-Skorpionas supranta ko reikia tradicijas gerbiančiam mažam Ožiaragiui. Skorpionas bandys įsitikinti ar vaikas turi viską ko reikia, o ypač tinkamą mokyklą.

Žinoma, be problemų neapseiti, ypač jei motina bandys viską kontroliuoti. Ožiaragis pakankamai užsispyręs ir nepaklus komandoms be kokių nors paaiškinimų. Jis mano, kad yra pakankamai atsakingas ir savo sprendimus darys pats, ir nepakęs, kad juo būtų manipuliuojama. Motina-Skorpionas turi stebėti, kad vaiko savigarba nebūtų pažeista. Ožiaragis nėra taip labai įsitikinęs savo sugebėjimais, kaip gali atrodyti, ir kartais praranda pasitikėjimą. Na, o be to negalima pajusti savo padėties patikimumo.

Tėvas-Skorpionas nori, kad jų namuose būtų viskas taip, kaip įprasta, net jei jis pats toli nuo to. Bet jo Ožiaragis jaučiasi saugiai ir ramiai. Tiesa, tėvas turėtų įsitikinti ar pakankamai skiria dėmesio savo vaikui, nes jam taip reikia jo paramos ir palaikymo. Skorpionas tikrai myli savo vaiką, nori jam tik gera, bet tiesiog ne visada sugeba suprasti arba mano, kad vaiko elgesys nėra pakankamai tinkamas Ožiaragiui. Šiai mažai asmenybei geriau sukurti palankią ir džiugią atmosferą, kad ji nebūtų pernelyg rimta ir sutelkta tik darbui.

Mama arba tėvas – Šaulys

Motina-Šaulys savo vaiko-Ožiaragio akyse – yra pats gyvenimas, džiaugsmas ir energija. Ji visada veikloje, mėgsta viską naują ir labai kalbi, o Ožiaragis yra ramus, rimtas ir, galbūt, daugiau susimąstęs. Bet jis mokosi iš motinos džiaugtis gyvenimu – ar gi galima liūdėti su tokia mama? Šaulys moka atverti savo vaikui visą milžinišką pasaulį. Ji negaili laiko ir vežioja jį į keliones ar eina su juo į žygius, o jam tik į naudą nauji draugai, nauji potyriai. Tiesa, šiai motinai neduota nei tvarkingumo, nei organizuotumo… Na, o Ožiaragiui be viso to sunku jaustis patogiai. Mama-Šaulys nemėgsta, kad viena diena būtų panaši į kitą ir todėl nuolat prigalvoja kažką naujo. Tai klaidina mažąjį Ožiaragį, kuris į naujoves žvelgia su įtarimu.

Šaulys-mama ne visada taktiška, taip kad Ožiaragiui nebus lengva. Jis yra daug jautresnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, ir taip pat labai savikritiškas, taip kad motinoms reikia išmokti girti savo vaiką, o ne daryti jiems pastabas. Bet greta mamos-Šaulys Ožiaragiui šiek tiek lengviau atsikratyti savojo pesimizmo. Šaulys padeda jam patikėti, kad viskas susitvarkys, ir labai greitai. Tėvas moko Ožiaragį piešimo, nori, kad jis mokytųsi muzikos ir užsienio kalbos. Jis pratina jį skaityti, plečia jo akiratį ir bando padaryti mokymąsi malonumu, sugalvodamas linksmus būdus, kaip geriausiai įsiminti. Tiesą sakant, tėvas ir pats didelis vaikas, ir dažnai Ožiaragis atrodo labiau suaugęs ir išmintingesnis, nei jis pats. Tačiau tėvas aiškiai parodo jam, kad gyvenimas gali būti džiaugsmingas, ir tokios pamokos tiesiog reikia šiam mažam rimtam padarui.

Galbūt, Šaulys ne iš tų tėvų, kurie gali suteikti vaikui saugumo jausmą, bet gali išmokyti atsakyti už save, daugiau abejoti autoritetais ir rasti geriausius būdus save išreikšti. Gali būti, kad šis tėvas ir nėra tobulas, kai kalbama apie atsakomybę ir pažadų vykdymą, tačiau jame yra tiek daug įkvėpimo, kuriuo jis dalijasi su savo vaiku, kad to bus pakankama jiems abiems visam gyvenimui!

Mama arba tėvas – Ožiaragis

Mama-Ožiaragis pakankamai šalta, bet aiškiai supranta, kaip padėti savo vaikui pasiekti gyvenime didžiausios sėkmės. Ji pilna ambicijų vaiko atžvilgiu, kuris nusiteikęs tik pergalei. Turėdamas tokią mamą jis galės pasiekti pačią viršūnę! Nors ši motina labai susirūpinusi savo vaiku, išoriškai ji to gali ir neparodyti. Abu jie yra labai santūrūs ir nėra reiškiamo dėmesio šalininkai. Tačiau Ožiaragiui-mažajam svarbu žinoti, kad jis yra mylimas ir suprantamas, taip kad motinai reikia kuo dažniau jį įtikinėti tuo. Be tokios paramos vaikas tiesiog neįgys taip būtino pasitikėjimo savimi.

Motina-Ožiaragis moka gerai organizuoti namus ir sukurti aplinką savo vaikui, kurioje jis jaustųsi ramus ir saugus. Gyvenimas šiame name surašytas valandomis ir minutėmis, Ožiaragis visada žino, kas jo laukia ir jį tai tenkina. Tikriausiai, žaidimų ar pramogų čia nebus daug, o ir šis vaikas ne per daug nusiteikęs linksmybėms, bet jam tai nepakenktų.

Motina mėgsta viską kontroliuoti, o Ožiaragis-jaunesnysis jaučiasi užtikrintai – jis žino, kad motina viskuo pasirūpins. Tik reikia, kad ji ne itin visiems komanduotų. Vaikas-Ožiaragis mėgsta, kad juo pasitikėtų, leistų priimti savo sprendimus, be to mama turėtų suprasti jo protingus ir atsakingus poelgius, ir jį pagirtų.

Tėtis Ožiaragis – patikimas žmogus ir visada remiantis savo šeimą. Jis turi ypatingą pareigos jausmą ir laukia, kad bus gerbiamas už savo sumanumą.

Ožiaragis-jaunesnysis, žinoma, atidžiai jį stebi. Jis palaiko tėvo principus ir neabejoja, kad jis labai protingas. Jis labai didžiuojasi tuo, kad turi tokį sėkmingą tėvą ir jis mėgsta viską, ką tas perka, nes pagal tai mato, kad jis neveltui dirba!

Bėda ta, kad jis dirba per daug, todėl retai būna namuose. Mažasis-Ožiaragis svajoja apie tai, kad tėvas būtų greta, o būtent to jam ir trūksta iki pilnos laimės. Tėvas neturėtų pamiršti, kad vaikams reikia meilės ir dėmesio nemažiau nei materialinės paramos.

Mama arba tėvas – Vandenis

Mama-Vandenis taip pat jaučia Saturno įtaką, kuris kontroliuoja mažąjį Ožiaragį. Bet mama mėgsta būti tarp žmonių, prisijungti prie įvairių grupių, įsijungti į tam tikrus socialinius judėjimus, ir apskritai padėti tiems, kas gyvena blogiau nei ji. Ožiaragis renkasi ramesnį gyvenimą, kurio pagrindinis tikslas, siekiant pagerinti savo likimą, yra sunkiai dirbti.

Mažasis-Ožiaragis dažniau norėtų pamatyti savo motiną namuose, šalia savęs. Argi mama nepriklauso namams? Ožiaragis – žemės vaikas ir negali galvoti kitaip. Tačiau Mama-Vandenis negali būti pajungta tik namų rutinai! Ji svajoja apie naujus projektus, kuriuose būtų malonu dalyvauti ir ji nenorėtų būti niūrios rutinos pinklėse. Jai svarbu daryti tai, kas ją domina, ir tada ji bus dar geresnė mama, ir galbūt, verta tai paaiškinti mažajam-Ožiaragiui.

Šiam vaikui būtinas stabilumo pojūtis, ir jei jis nepasirengęs nepriklausomybei, nereikia reikalauti to iš jo, ir nesvarbu kaip rimtai jis atrodo iš pirmo žvilgsnio. Yra pavojus, kad mama per anksti pamanys, kad jos vaikas jau suaugęs ir suteiks jam laisvę, ir atsakomybę, su kuria jis yra nepasirengęs susitvarkyti.

Ožiaragis nenori nieko neįmanomo – tiesiog sutvarkyta buitis leidžia jam jaustis saugiai, žinoti, kad juo rūpinamasi. Jis turi gauti iš motinos daug meilės ir rūpestingumo, tiek, kad būtų laimingas. Gal tai įmanoma, tiesiog mamai-Vandeniui reikia suprasti, kad jos kūdikis į gyvenimą žiūri ne visai taip, kaip ji pati.

Tėvas pasistengs perteikti savo vaikui meilę knygoms ir mokslui, ir tai yra būtent tai, ko reikia. Mažasis-Ožiaragis ketina gerai mokytis, nes jis svajoja pakilti į sėkmės viršūnę, o be atkaklaus darbo to nebūna.

Ožiaragiui-vaikui gali trūkti tėvo įkvėpimo arba nenuspėjamumo, nes jis daugiau žemiška natūra, bet Vandeniui patinka jo sumanumas ir atkaklumas. Ir jis laimingas galėdamas padėti mažajam-Ožiaragiui pamokų ruošoje, parodydamas jam naujų uždavinių sprendimo būdų arba kitokį požiūrį į temą.

Mama arba tėvas – Žuvys

Gera, jautri mama-Žuvys žino kelią į savo vaiko-Ožiaragio širdį. Ji taip suderinta „jo tonacijoje“, kad jai net nereikia klausti, kaip jis jaučiasi! Tikrai, kitiems tai retai nutinka. Jos šiluma ir meilė gali išversti Ožiaragio santūrumo sieną, tačiau minkštumo ir lankstumo neturėtų būti per daug. Ožiaragis mėgsta tvirtą ranką ir protingą discipliną, kuri padėtų jam geriau suprasti savo nuosavą poziciją. Taigi Žuvys privalo rasti tinkamą pusiausvyrą tarp minkštumo ir kietumo, ir čia teks pasistengti.

Žuvys yra gana lengvai prisitaikančios: Ožiaragio charakteris. Ji mėgsta jo ryžtą ir gebėjimą negailestingai eiti savo keliu, jei jis taip nusprendė. Motina neturi Ožiaragio ryžtingumo ir jos gyvenime yra kur kas mažiau tikrumo, nei norėtų jos vaikas. Ožiaragiui reikalingas pasitikėjimas tame, kad ar jis gali tikėtis artimųjų paramos, bet su Žuvimis tai sunku, nes ši mama norėtų plaukti pasroviui, nekurdama sau konkrečių planų.

Ožiaragiui būtina, kad jis būtų giriamas už sėkmę mokykloje ir jautri Žuvis būtinai tai padarys. Bet jos jautrumas gali vaidinti neigiamą vaidmenį kai mama pradės abejoti savo vaiko gebėjimuose arba galimybėse. Ožiaragis ne visada pasitiki savimi ir jį reikia nuolat palaikyti, kad galėtų panaudoti visą savo potencialą. Žuvims nereikėtų vengti tiesos. Ožiaragis nustos ja tikėti, jei jis pajus, kad mama nėra su juo atvira.

Žuvys-tėvui patinka, kad Ožiaragis – beveik pavyzdingas vaikas. Tėvui, kuris kartais yra šiek tiek keistokas, tai ypač svarbu. Žinoma, jis geras tėvas, bet pernelyg neramus ir gali šiek tiek per daug rūpintis mažuoju Ožiaragiu. O tas turi žinoti, kad juo tikima, tada jis ir pats patikės savimi.

Vis gi Ožiaragis mano, kad tėvas-Žuvys labai geras, visada pasirengęs jį suprasti ir net padėti. Jis lepina dovanomis, kurių pavydi visi draugai, o garbėtroškai Ožiaragiui tai tikrai svarbu. Tėvo meilė ir šiluma padės Ožiaragiui jaustis saugiai ir užtikrintai, bet jį neramina visiškas tvarkos nebuvimas paties tėvo gyvenime. Ožiaragis linkęs prie stabilumo, reguliarumo ir standartinių taisyklių, kurios atrodytų labai nuobodžios kitų Zodiako ženklų žmonėms.

Horoskopų zodiakų suderinamumas poroje pagal žvaigždes
Horoskopų zodiakų suderinamumas poroje pagal žvaigždes

Testas: Sielos draugas pagal zodiaką

TESTAS: Sielos draugas pagal zodiaką

Žmogus su kuriuo galite būti visokeriopai laimingi - Sielos draugas! Atrask kuris zodiakas yra tavasis sielos draugas.