Vaikas Vėžys

Jūsų mažasis Vėžys – labai jautrus vaikas, kuris, kad paslėptų savo skriaudas arba nepasitikėjimą, kartais gali slėptis po tuo, ką vadiname kieta išore. Neabejokite, šio vaiko sielos gilumoje gyvena stiprios emocijos. Jau nuo pirmų dienų kūdikis-Vėžys gaudys jūsų jausmus ir atsakinės į juos. Kūdikystėje jam reikės daug jūsų švelnių prisiglaudimų ir tik jam skirto motiniško laiko. Mažylis, tikriausiai, bus ypač artimas su mama (arba su kitu juo besirūpinančiu nuo pirmų akimirkų) ir gali priešintis kitų rūpesčiui.

Pasitikėjimas, kad juo pasirūpins, pamaitins kai alkanas jam labai svarbus. Jau iš pat pradžių galite pajusti, kad ir mažasis Vėžiukas jumis rūpinasi! Jis intuityviai jaučia jūs, o taip pat kitų jį supančių jausmus ir personalizuoja juos. Jeigu jūs susierzinęs, nors to ir neparodote, jūsų vaikas tai pajus, o dar ir pagalvos, kad pykstate ant jo.

Būkite atviri kalbėdami su šiuo vaiku apie jausmus. Įtikinkite jį, kad turite savų rūpesčių, pergyvenimų ir jie niekaip su juo nesusiję. Jūsų Vėžiui reikalingas pasitikėjimas ir žinojimas kas vyksta. Niūrumas, dirglumas arba kvailokas elgesys dažniausiai būna neteisingos jausmų interpretacijos ženklai, o Vėžys juos pajaučia. Jūsų vaikas įtikinamai jus pamėgdžios. Tai bus net žaisminga, bet, galbūt, jums nepatogu, nes kartais tai, ką jis atvaizduoja kaip veidrodis, jums pačiam nepatinka. Jūsų mažąjį Vėžį gali tekti įtikinėti, kad nieko baisaus kad jis kitoks nei jūs, ir kad jo kitokie jausmai. Jam reikalingi šilti ir teigiami kontaktai su kitais suaugusiais, kad jis nesistengtų savęs tapatinti išimtinai su jumis. Jie praplės jo pasitikėjimą.

Namai, šeima ir tradicijos jam itin svarbios, jis jas užfiksuos atmintyje. Jūsų mažajam Vėžiui namuose reikalinga patikima tik tai jam asmeniškai priklausanti vieta. Ten jis rinks ir saugos daugiau daiktų nei jums patiktų. Daiktų išsaugojimas – tai veržimasis į patikimumą. Beje, jis labai ekonomiškai naudosis pinigais – tai labiausiai taupantis zodiako ženklas. Jums svarbu žinoti, kad daiktų kaupimas, tai yra vidinio emocinio saugumo poreikio išorinis simbolis. Šiam vaikui jo ramioje aplinkoje reikia pakankamos gausos, pasitikėjimo ir patikimumo patvirtinimo. Teisingų santykių ir auklėjimo atlygis bus labai mylintis, švelnus, nesavanaudiškas vaikas, kuris išlaikys glaudžius ryšius su jumis visą jūsų gyvenimą.

Dabar apie sveikatą. Bet kurio amžiaus jūsų vaikas gali turėti bėdų susijusių su maistu. Vėžiai aiškiai rūšiuoja maistą į mėgstamą ir nemėgstamą. Jam sunku valgyti nemėgstamą maistą. Kita vertus, jei maistas patinka, jis negali sustoti valgęs. Galimos skrandžio ir žarnyno ligas. Maistas turi būti subalansuotas ir negalima persivalgyti. Dažnai vaikas vietoj minkšto maisto renkasi kietą. Jei jis yra labiau smaližius, tai gali turėti problemų su dantimis ir antsvoriu. Jie jautrūs peršalimui, gali nukentėti dėl kataro, kosulio, astmos ir inkstų ligų. Ir, žinoma, Vėžys yra jautrus nervų ligoms. Saugokite jo nervų sistemą.

Vėžio ženklo vaiko santykiai su tėvais

Jūsų vaikui geriausia priežiūra – rami meilė. Taigi, jūsų vaikas yra labai jautrus. Negąsdinkite jo, nebauskite, negrasinkite, nesijuokite iš jo. Nekabinkite jam etikečių ir neklijuokite kaukių: jeigu vaikui sakysite, kad jis yra tinginys, kvailas, tai jis toks ir užaugs. Nesinervinkite ir patys jo akivaizdoje. Saugokite jo paslaptis.

Ko jam reikia? Įsitikinimo, kad jūs jį mylite. Tam tikros dietos. Atsakingų pavedimų, kurie vystytų savarankiškumą, žinoma, be smulkmeniško vadovavimo. Sugalvokite jam siurprizų ir švenčių. Jis mėgsta netikėtumus.

Mama arba tėtis – Avinas

Avinas daug vilčių deda į vaikus ir dažnai jų sėkmes traktuoja kaip savo sėkmių atspindį. Vėžiui gi prireiks žymiai daugiau laiko, negu norėtųsi, kad kažko pasiekti. Jis visai nenori pritraukti kitų dėmesio ir norėtų likti visada netoli savo mamos. Vėžys neturi būdingo Avinui noro konkuruoti, todėl jam reikia suteikti laiko! Ir vieną dieną jis gali tapti sėkmingu verslininku, nes Vėžys puikiai elgiasi su pinigais. Duokite jam šansą ir bus kuo didžiuotis. Jeigu tėvas-Avinas visais įmanomais būdais ims įrodinėti, kad jo vaikas neatitinka jo aukštų reikalavimų, jis gali rimtai pakenkti vaiko pasitikėjimu savimi ir priversti jį kankintis, manant, kad jis pavedė savo tėvą. Vėžiui taip reikalingas nuolatinis pagyrimas, meilė ir gerumas! Ir jis turi turėti galimybę kalbėti apie savo jausmus. Tik nereikia tikėtis, kad jis bus toks aistringas ir atlaidus kaip Avinas, bet vertinkite kitas jo stipriąsias puses, o ypač jo rūpestingumą, gebėjimą suprasti kitų jausmus ir užjausti juos. Mama-Avinas visais atvejais, tai veiklos pavyzdys, o jos Vėžiukas gyvena jausmų pasaulyje ir kuo daugiau jį pažįsta, tuo stipresni ir subtilesni jo jausmai. Jis lengvai įsižeidžia ir niūrėja, kai nelabai taktiška mama sako tai, ką jautriai Vėžiuko širdžiai nėra taip lengva išlaikyti. Jis mintimis prie jos pasakyto grįš vėl ir vėl … Mama-Avinas nemėgsta, kad namai per daug jai suriša rankas. Na, o vaikas-Vėžys mėgsta jaukią atmosferą šeimoje ir vietoj kelionių ir svečiavimosi jis pirmenybę teikia savo kambariui, kur jaučiasi visiškai saugus. Vaiko-Vėžio negalima spausti, galvojant, kad taip viskas pavyks greičiau. Vėžiui reikia meilės, patikinimų ir paskatinimų – tai jam padeda įgyti pasitikėjimo savimi. Jis neturi įgimto jėgos ir pranašumo jausmo, kuriuo puikuojasi Avinas. Taigi neskubėkite, mieloji mama-Avine, neverskite jėga jūsų vaiką tapti savarankišku, jam reikia laiko tam pasiruošti. Jei mama-Avinas jaučia susierzinimą, tai vaikui turi paaiškinti jo priežastį. Vėžys intuityviai jaučia kas vyksta kitų protuose, bet kartais neteisingai supranta ir mano, kad jis dėl viso to kaltas, nors taip nėra. Taigi neskubėkite, mieloji mama-Avine, būkite atviresnė su savo vaiku, kad jis neturėtų nereikalingų ir beprasmiškų pergyvenimų. Bet kai reikia kažką nuspręsti, jūs esate puiki! Vėžys yra laimingas turėdamas užtarti jį galinčią, tokią aktyvią, pasitikinčią savimi mamą. Mama-Avinas augindama vaiką-Vėžį išmoks būti švelnesnė ir jį ugdant leis sulapoti saviems jausmams.

Mama arba tėtis – Jautis

Jie puikuojasi vienas kito draugija. Mažasis Vėžys dievina jaukumą, kurį sukuria jo mama-Jautis, ir čia jis yra saugus, jaučia šilumą ir dėmesį. Mama laiminga, kad vaikui svarbu tai kas ir jai brangu, ir jie abu rūpinasi mielais jų širdžiai namais. Vėžiui patinka mamos gaminamas maistas ir tai, kad esant prastai nuotaikai jis gali išsiverkti ant mamos peties. Mama dėmesingai stebės vaiko jausmus ir mokės bei žinos kaip pabarti arba pagirti Vėžiuką. Ji supranta, kad Vėžiui kartais gyvenimas panašus į kovą ir tuomet jam reikia paguodos ir palaikymo. Jai suprantami šio vaiko nuotaikų svyravimai, juk ir jai taip pasitaiko. Ji visada pasirengusi jam padėti juokaudama ir švelniai palaikydama. Pykstasi jie retokai, bet tais atvejais mamą-Jautį ilgam apima rūškana nuotaika. Vėžiukas bandys mamą „pagydyti” savo meilę, o užsispyręs Jautis ilgokai bus pyktas, nors ginčas seniai pasibaigęs. Mamos požiūris į pinigus dar rimtesnis nei mamos-Jaučio. Pinigai mamai duoda pilnatvės ir sėkmės pojūtį, teikia galimybę tenkinti aukštesnius poreikius. Vėžiui gi pagrindinė vertybė yra pati mama, nes jis prie jos prisirišęs, jam nebus paprasta įgyti savarankiškumą. Bet Jautis myli vaikus ir nelaukia jų savarankiškumo iki kol jie patys apie tai nepasakys. Geraširdis Jautis pasirengęs bet kokiam žingsniui dėl savojo Vėžiuko. Na, kas gi dar galės su ja pasidalinti meilę namų komfortui ir ramybei? Be to, Vėžys mielai padeda savo tėvui namų ar sodo darbuose, jam tai tikrai yra malonu ir naudinga. Jautis mano, kad jis atsakingas už šeimos gerovę, todėl su malonumu uždirbtus pinigus leidžia dovanoms. Jis žino, kad meilės nenupirks, tačiau mano, kad saldumynai ir žaislai gali pakeisti bendravimo spragas. Vaikui gi reikia, kad tėvas su juo būtų kuo dažniau, nes jis pagal natūrą yra savininkas – taip pat kaip ir jo tėvas. Vėžiui reikia žinoti, kad jis saugus. O koks gi saugumas jeigu tėvas visą laiką darbe?

Mama arba tėtis – Dvynys

Išradinga mama-Dvyniai neleis liūdėti lėtokam vaikui. O Vėžiukas paskendęs jausmų ir emocijų pasaulyje, ir jo reakcijos į vyksmą ne tokios greitos kaip mamos-Dvynių. Jo atsakymai ateina iš vidaus, o tam reikia laiko. Dvyniai mąsto šviesos greičiu ir keičia savo nuomonę 10 kart dienoje. Vėžys gi neįsitikinęs, kad privalo daryti tai ką sako mama. Jis abejoja. Tačiau nemylėti ir nesižavėti savo mama jis negali. Jis taip pat norėtų būti toks dinamiškas, bet bijo, kad jo pasaulis tiesiog subyrės, jeigu jis sumanys tapti tuo, kuo negimė. Nepailstantis Dvynys-mama yra perpildyta idėjų ir veiksmo. Ji mažąjį Vėžiuką nuolat vilios iš jaukių namų, pažindins su savo draugais ir mokys bendrauti. Tačiau, Vėžiukas visada teiks pirmenybę vienatvei arba artimųjų aplinkai. Jis norės, kad mama priklausytų tik jam, Vėžiui tas audringas gyvenimas yra per sunkus. Vėžys pažeidžiamas, jį geriau veikia pagyrimas, paskatinimas. Mamai reikia susitelkti, ir mokyti jį pasitikėjimo, kad sudėtingose situacijose neišsimuštų iš „kojų”, ant kurių jis ilgai nepajėgs atsistoti. Na, o jeigu be kritikos neapseiti, geriausia tai daryti žaismingai ir geranoriškai. Kaip gerai būtų jeigu mama teisingai suprastų mažojo Vėžiuko rūpestingumą. Be to, ji galėtų iš jo pasimokyti kitų poreikius spręsti anksčiau savųjų. Nepailstantis tėtis-Dvyniai gyvena nuosavomis idėjomis. Jis norėtų, kad vaikas turėtų gerą iškalbą ir todėl nuo vaikystės pratins prie knygų skaitymo. Tačiau prireiks laiko, kad jis galėtų sudaryti tėvui draugiją. Dvyniams būtina pakentėti, palaukti, nes jų vaikas vystysis ne taip greitai. Vėžiui būtinas pojūtis, kad tėvų gyvenime jis labai svarbus. Jeigu Dvyniai bus kantrūs ir teisingai savo vaiką vertins, tuomet vieną gražią dieną pastebės mažojo Vėžio dvasinio pasaulio gilumą, jo proto jėgą, ypač kai tai lies pinigus. Vėžys nustebins tuo, kad jo planai bus realizuoti, o tuo tarpu tėvų sumanymai bus buvę tik oro virpesiai. Nemanykite, kad Vėžys darys tai, ko jis nesupranta. Jis jausis nelaimingas jeigu tėvas reikalaus, o nepaaiškins jam taisyklių, kurių jis turi laikytis vykdydamas nesuprantamus tėvo nurodymus. Jam reikia suvokti tas taisykles. Nepamirškite, kad Vėžiui būtina padėti sukaupti jėgas, kad taptų asmenybe. Reikia palaikyti jo pasitikėjimą, tėvų kritika čia nepadės, o tik trukdys. Jeigu tėvas supras, kad Vėžys suvokia viską daug giliau nei jis mano, tai tuo pačiu jis žengs pagrindinį žingsnį jų tarpusavio supratime.

Mama arba tėtis – Vėžys

Jie visi tos pačios tešlos gaminiai, kurie labai mėgsta savo namus, rūpinasi jais ir yra prisirišę vienas prie kito. Bet visi yra jautrūs, emocingi ir linkę į nuotaikų kaitą. Jeigu nėra nuotaikos, tai tuomet abipusei jie gali įžeisti vienas kitą ir išsiskirstyti į skirtingus kampus. Tikriausiai jiems reikalingas kažkas trečias, kas galėtų protingai juos nukreipti. Žinoma, kad mama čia turėtų padaryti tvarką. Reikia pailsėti ir vėl iš naujo su grįžusia meile rūpintis vaiku, kuriam jos taip reikia. O vaikas tiesiog „pražįsta” nuo mamos rūpestingumo, nes mėgsta jaukius namus, kuriuos sukūrė mama, jis džiaugiasi jos pergalėmis ir pasiekimais. Ir pilnai ja pasitiki. Tėvas žino, kad jo vaikas toks pat, kaip ir jis, jautrus. O kaip sudėtinga būna vaikui kai tėvas būna tulžingas… Tėvas lengvai susierzina ir tampa perdėtai reiklus ir tikisi, kad visa šeima susitaikys su jo prasta nuotaika. Jeigu tėvas pradės šūkauti ir ant Vėžiuko, tai Mėnulio valdomas vaikas apsipils ašaromis ir išbėgs į savo kambarį. Tėvui reikėtų susitvardyti ir gražinti jų tarpusavio meilę, rūpestį vaiku į ankstesnį būvį, nes priešingu atveju, ilgokam laikui jų santykiuose įsivyraus prasta nuotaika. Šis vaikas supras, kad tėvui būtina ir pailsėti, tiesa, su sąlyga, kad tėvas ras laiko pažaisti ir pakalbėti su juo. Nesant pakankami dėmesio mažasis Vėžys per ilgesnį laiką gali tapti uždaru vaiku. Bet kai abu ramūs jie džiaugiasi vienas kitu. Tėvas mėgsta keliones prie jūros arba pasivaikščiojimus prie upės, ir Vėžys, vandens stichijos vaikas, tas dienas manys esant ypatingomis. Tėvui patinka, kad jo vaikas tausoja pinigus, dėkoja tėvui už visa tai, ką pastarasis daro dėl jo. Vyresniajam Vėžiui svarbu žinoti, kad jis vertinamas kaip rūpestingas ir viską pramatantis tėvas, o jo vaikas tuo ir neabejoja.

Mama arba tėtis – Liūtas

Motina-Liūtas įkraus jam energijos, tačiau stebėdamas jos tvirtą optimistišką požiūrį į gyvenimą Vėžys retsykiais galvos apie tai, ar jis kada nors galėtų sekti jos pavyzdžiu. Vėžiai yra drovūs ir nemėgsta išsiskirti, jiems trūksta Liūto demonstratyvaus atkaklumo. Vėžys žino, kad bloga nuotaika ir pesimizmas kartais stipresni už jį patį, ir norėtų likti šešėlyje. Jis negali suprasti, kaip motina nuolat gali būti tokia linksma ir švytinti. Mama-Liūtas tikrai norės, kad jos vaikas gautų savo šlovės dalį. Ji gali padėti tam, jei pažadins Vėžyje pasididžiavimo jausmą bent dėl to, kad jis toks rūpestingas. Vėžyje būtina palaikyti savimi pasitikėjimo jausmą, todėl girkite jį už prigimtinę išmintį ir nuovokumą, norą išklausyti ir padėti, norą pamaloninti kitus žmones. Tai geros savybės ir Vėžiui reikia suprasti, kad jis už jas yra vertinamas. Tėvas Liūtas jam atrodo stiprus ir drąsus, triukšmingas ir padūkęs, ir, galbūt, visi jį myli. Tėvas minioje šviečia kaip saulė ir traukia kitus kaip magnetas. Vaikas-Vėžys labai tuo didžiuojasi, kad turi tokį tėvą. O tėvas-Liūtas gi mėgaujasi savo vaiko atsidavimu. Tėvas iš tiesų savyje jaučia kažką karališką ir mano, kad vaikai privalo jį idealizuoti. Bet Vėžys turi įgimtą polinkį kritikuoti, ir ateis diena, kai jis bus priverstas pasakyti tėvui kažką tokio, kas numuš dalį jo arogancijos. Taigi būtų geriau, jeigu tėvas ne visada stengtųsi atrodyti taip „kietai”, nes pasijus nepilnaverčiu, kai jo paties palikuonis nuims jam aureolę. Liūto-tėvo pareiga, kad Vėžys gautų tą dėmesį, kuris jam būtinas įgyjant pasitikėjimą savimi. Tėvas turės pasidomėti savo vaiko reikalais ir pomėgiais, kurie, ko gero, neatitiks jo paties interesų, išskyrus atvejus, kai vaikas nuspręs elgtis taip, kad įtiktų savo tėvui. Gyvybiškai svarbu, kad Liūtas gerbtų vaiko teisę į individualumą ir leistų jam pasirinkti savą gyvenimo kelią.

Mama arba tėtis – Mergelė

Darbšti mama-Mergelė daro viską, kad padarytų savo vaiką laimingu. Jai malonu, kad jos mažasis Vėžys jautrus ir, kad jie gali būti draugais. Jie supranta vienas kitą ir kai kūdikis atsibunda naktį, tuomet mama visada nuramins, užliūliuos jį, nes pati žino, kas yra baimė ir bijojimas. Mergelė mėgsta būti naudinga kitiems, todėl gerbia Vėžio norą saugoti ir ginti savo artimuosius. Jai patinka, kad vaikas moka būti ištikimas, o jo meilus prisirišimas jos nevargina. Mergelės nėra linkę į ypač šiltus jausmus, tačiau meilė, ir tai kaip mažasis Vėžys ją atvirai demonstruoja ją jaudina. Mergelė yra perdėm praktiška ir savęs nevargina svajonėmis ir neįgyvendinamais planais, tačiau jos kūdikio tokia laki vaizduotė! Labiausiai tikėtina, kad mažasis Vėžys vakare seks pasakas savo mamai, o ne atvirkščiai. Žinoma, Mergelė moko Vėžį praktiškumo – ji nenori kad jis gyventų tik svajonėmis ir nieko nedarytų pats. Tačiau, Vėžys gyvena emocijų pasaulyje ir kartais gali atrodyti, kad jis atitrūkęs nuo realybės, todėl Mergelė turi padėti jam pajusti, kas yra tas gyvenimas. O Vėžiui taip ramu greta Mergelės, kad jis nesislėps savo šarvuose ir bus laimingas pasakodamas jai apie save, nors paprastai šiuo klausimu jis labai santūrus. Mergelės dievina tvarką namuose ir mėgsta, kad Vėžys yra visada pasirengęs padėti. Šis vaikas yra tvarkingas ir atsargus, ir abi šias savybes Mergelė labai vertina. Na, o mėgstanti pakritikuoti Mergelė turėtų būti atsargesnė. Vėžys viską priima tiesiai į širdį ir jį gali skaudinti kiekvienas jos aštresnis žodis. Žinoma, motinai teks pasakyti vaikui apie jo trūkumus, bet tai daryti reikėtų labai atsargiai. Todėl Mergelei vertėtų pastebėti ir tai, ką jis daro gerai, ir laiku jį pagirti, paskatinti. Tėtis-Mergelė neturėtų ko nors reikalauti Vėžiui nepaaiškinęs savo ketinimų, nes šis maištaus prieš nesuprantamus reikalavimus. Vėžys nėra sunkus vaikas, jis tiesiog negali imtis to, kame nemato prasmės. Jis turi gerą širdį ir nori visiems tik gero. Ir kuo greičiau Vėžys supras tėvų ar visuomenės taisykles, tuo greičiau jis ims jų laikytis. Vėžys ir Mergelė išnaudoja pakankamai daug nervų energijos ir pavargsta nuo gyvenimo, todėl jie abu neturi pamiršti apie poilsį. Vėžio laimei, tėvas-Mergelė supranta, kad kartais mažasis Vėžys turi pabūti vienas ir pasikrauti „savo baterijas”. Tėvas-Mergelė turėtų padėti Vėžiui rasti jam tokią veiklą, kuri sustiprintų jo pasitikėjimą savimi, padėtų džiaugtis gyvenimu ir nesijaudinti pirma pasitaikiusia proga. Tėvas-Mergelė ir pats linkęs į nerimą, taip kad jam nebus lengva išvesti vaiką iš sielvarto ir nevilties būsenos. Vėžiui yra malonu paguosti žmones, ištiesti pagalbos ranką, ir Mergelės tai įvertins. Bet tėvas turi leisti vaikui suprasti, kad myli jį ne tik už rūpestį, kurį jis parodo kitiems, bet myli jį tiesiog už tai, kad jis yra! Na, jei mažasis Vėžiukas turės seserį arba brolį, tuomet tėvui teks įrodytų jam, kad myli savo Vėžiuką ne mažiau nei mylėjo anksčiau, nes priešingu atveju jis gali parodyti netikėtą priešiškumą naujam šeimos nariui. Vėžys, kaip žinia, nepakenčia permainų ir viso to, kas kelia grėsmę jo gerovei.

Mama arba tėtis – Svarstyklės

Svarstyklės – atlaidi, bendraujanti, mėgstanti aplink save burti žmones visuomeniška asmenybė. Vėžys gi priešingai, jis labiau užimtas savimi, pilnas fantazijų, gilių minčių ir jausmų. Loginiu mąstymu pasižyminti Mama-Svarstyklės mano, kad Vėžio jautrumas daro jį savanaudžiu. Matydama, kad Mėnulio vaikui akyse kaupiasi ašaros, eidama į svečius ji Vėžiuką ima su savimi arba guos. Bet anksčiau ar vėliau ji supras, kad Vėžį pakeisti sunku. Svarstyklėms patinka, kad Vėžys radęs širdžiai malonų, nors ir nelengvą darbą dirba kantriai ir kryptingai. Be to, Svarstyklės vertina būdingą Vėžiui teisingumo jausmą, pritaria jo meniniams ir poetiniams ir kitiems kūrybiniams polinkiams. Ji žavisi Vėžio prieraišumu. Šis vaikas Svarstyklėms atneš daug džiaugsmo! Kartais Vėžys tampa įkyriai priekabus, ypač kai mama ruošiasi išeiti iš namų ir neturi laiko vaiko kaprizams. Tai liūdina Vėžį, kuris nori dar kartą įsitikinti, kad yra mylimas ir, kad iš jo nelaukiama per daug savarankiškumo, jeigu jis tam dar nepasirengęs. Svarstyklėms teks padėti daug pastangų, kad vaikui įrodyti savo prisirišimą ir sustiprinti jo pasitikėjimo savimi jausmą. Tėvas-Svarstyklės dažnai būna geras ir nuolaidus ir Vėžys gali jį net savanaudiškai išnaudoti. Stebėkite, kad jis nenueitų per toli! Jei tėvui-Svarstyklėms baigtųsi kantrybė ir viskas baigtųsi taip, kad kaltu taptu „į vietą pastatytas” vaikas, tai šis jam sakomus žodžius priims „tiesiai į širdį”. Nuraminti jį ir sušvelninti padėtį prireiks daug laiko. Tėvui-Svarstyklėms, kaip niekam kitam, padedant Vėžiui išsipasakoti, seksis išgauti jo paslaptis. Vėžio labui reikia jam skirti laiko ir padėti išmokti atskleisti savo jausmus, bent jau tam, kad pasakytų kas jį neramina. Galbūt Svarstyklėms atrodys jų vaikas per daug emocionalus, bet labai svarbu, kad Vėžiui būtų nors maža proga aptarti savo nerimą ir jaudulį. Svarstyklėms labai patinka ryškūs, iškalbūs jauni žmonės, kurie gana anksti pradeda elgtis kaip suaugę. Tačiau iš Vėžio tokio elgesio tikėtis nereikėtų. Jis laikysis savo tėvų ir net priešinsis jų norui padaryti jį labiau nepriklausomu. Tėvai turėtų suprasti, kad jų vaikas išskleis sparnus tik tada, kai jo laikas ateis. Ir dėl to jam bus ženkliai geriau!

Mama arba tėtis – Skorpionas

Skorpionas ir Vėžys savo paslaptis atskleis tik vienas kitam ir gins vienas kitą nuo bet kokio užpuolimo. Vėžys net su savo motina kartais būna aštrus, bet Skorpionas jį greitai pastatys į vietą. Tiesą sakant, motina mano, kad jos vaikas verksnys ir todėl su juo reikia elgtis griežčiau. Nors mama yra labai emocinga, bet ji moka nuo pašalinių nuslėpti savo jausmus ir tuo didžiuojasi. Ji mano, kad Vėžys taip pat turėtų slėpti savo jausmus nuo kitų, kaip tai daro ji. Vėžį greitai paliečia bet koks grubumas, nes jis jaučia daug „ploniau” nei reikėtų. Na, bet kai šie du vienas kitą supranta be žodžių, tikėtina, kad mama-Skorpionas, ko gero, susidoros su savo “kandumu”. Skorpionas augindamas vaiką-Vėžį išmoks rūpestingumo, gerumo ir net diplomatijos, nes mažylį reikia auklėti juo pasitikint, paremiant ir padrąsinant. Motina-Skorpionas pajėgi daug padaryti kurdama vaiko pasitikėjimą savimi ir tikrai niekada neturėtų pažeidinėti jo savigarbos. Mama-Skorpionas nori viską kontroliuoti, be to, ji yra gana kritiška ir žino, kad baimė – taip pat ginklas. Tačiau, tik švelniai elgiantis su vaiku-Vėžiu pavyks išugdyti jo nuostabią fantaziją, intuiciją, jo kūrybinius gebėjimus. Vėžys turi daug saviraiškos galimybių, žinoma, jeigu jį tam skatinti. Jūs tik paklausykite, kokias nuostabias istorijas jis pasakoja! Ir kiek jame artistiškumo! Jūs turite padėti jam atskleisti savo sugebėjimus. Na, o jeigu jis pasitiki savimi, tuomet jo nusistatymas, ryžtingumas nudžiugins net Skorpioną. Greta tėvo-Skorpiono mažajam Vėžiui nėra ko bijoti. Šis tėvas mėgsta nustatytą drausmę ir tvarką, todėl viskas namuose yra jo kontroliuojama. Jis netoleruos jokių nesąmonių ir gali būti ypač valdingas su visais, kurie nepripažįsta jo taisyklių. Nepaisant to, mažasis Vėžys yra labai prisirišęs prie savo tėvo. Jis desperatiškai nori gauti jo pritarimą, kuriam šis ne visada pasirengęs. Vienintelis būdas atsikratyti prieraišaus vaiko – tai atsargus ir tylus palaikymas. Tėvas neturi per daug stumti jį ta kryptimi, kurią jis nenori eiti – geriau tiesiog būti greta, kai vaikui tikrai reikės jūsų pagalbos. Tėvas vaikui atrodo nepaprastai aktyvus ir stiprus, ir su juo jis jaučiasi ramus. Jis norėtų būti toks pat kaip ir jo tėvas… Bet Vėžys daugiau atsargi asmenybė ir niekada nerizikuos kaip Skorpionas. Jis niekada neieškos nuotykių, nes yra pernelyg susirūpinęs savo saugumu. Skorpionas gali manyti, kad jam pasisekė: jo vaiko-Vėžio negalima vadinti ekstravagantišku arba pernelyg sunkiu bendrauti. Bet vieną dieną jis supras, kad Vėžys taip pat gali maištauti. Tėtį-Skorpioną turėtų džiuginti tai, kad vaikas gali ir geba išreikšti savo valią! Nežiūrint į savo sudėtingą charakterį, Skorpionas su savo Mėnulio vaiku jausis patogiai. Jam malonus jo jautrumas, patinka jo vaizduotė ir ryžtingumas. O svarbiausia – jis jaučia, kad jo vaikas supranta jį ir visada nori būti jo parama ir apsauga.

Mama arba tėtis – Šaulys

Judri mama-Šaulys pripildo drovaus mažojo Vėžio gyvenimą. Ji visada aktyvi, sugalvoja vis naujų žaidimų, kurie sukelia jiems abiems tiek juoko, kad Vėžys pamiršta viską pasaulyje! Ši mama tikrai žino kaip sudominti vaiką ir kai ji greta, tai Vėžys neturi laiko blogai nuotaikai. Mamai-Šauliui daro įspūdį mažojo Vėžio vaizduotė ir jo intuityvi išmintis. Ji mano, kad jo pastabos išskirtinai protingos, jis visada skaitosi su aplinkinių jausmais ir troškimais. Šaulys – idealistinis ženklas ir mėgsta ką nors daryti kitiems, todėl mamai malonu matyti savo vaiko geraširdiškumą, ir dar tokiame ankstyvame amžiuje. Bet mama-Šaulys negali susilaikyti nepasakius ko nors ne laiku ir ne vietoje, Šauliai – šiurkštoki. Tuokart Vėžys nustebintas bėgs į savo kambarį ir bloga nuotaika garantuota. Tačiau mama žino metodą kaip iš tos nuotaikos jį išvaduoti. Jos konstruktyvus požiūris į gyvenimą yra toks užkrečiantis, kad mama atitrauks Vėžį nuo bet kokių niūrių minčių. Šaulys žino kaip atverti Vėžiui akis į tai kas daro gyvenimą linksmą ir malonų. Vėžys linkęs ilgesnį laiką būti vienoje vietoje, o Šaulys mėgsta ją keisti. Be to, mama-Šaulys jausmams skiria ne tiek jau daug dėmesio kaip jos vaikas. Ir todėl Vėžys gali pajusti, kad su mama nėra to lygmens emocinio ryšio, kurio jis norėtų turėti, kad jaustis visiškai saugiu. Tėvas pastebi vaiko vaizduotę ir artistinius duomenis bei padeda jo kūrybinių gebėjimų plėtrai. Jis bandys padėti Vėžiui atsiverti ir kalbėti apie savo jausmus, ko jam tikrai reikia. Jo tiesus būdas padės vaikui įveikti užsisklendimą ir nekentėti nuo emocinės sumaišties. Šaulys mano, kad vaikystė skirta laimei, o ne ašaroms. Nepaisant to, tėvas gali pajusti, kad yra nepajėgus savo vaiką-Vėžį aprūpinti taip reikalingu emociniu saugumu, kad šis galėtų jaustis iš tiesų laimingas. Tėvas-Šaulys mėgsta laisvės pojūtį ir negali gyventi prilaikomas „ant pavadėlio”. Jis nuolat yra naujovių ieškojimuose, o Vėžys nori, kad tėvas priklausytų tik jam ir dažniau būtų namuose. Be to, mažasis Vėžys pergyvens, kad tėvas gali pasakyti ką nors netaktiško arba nuspręsti, kad jis sotus nuo jo emocijų. Šaulys turės eiti į kompromisą ir skirti vaikui pakankamai laiko, kad sustiprintų jo pasitikėjimą savimi ir išmokytų nebijoti gyvenimo. Jam neverta reikalauti iš vaiko nepriklausomumo, jei šis tam dar nepasiruošęs. Vėžiukui taip svarbu, kad jį teisingai suprastų ir palaikytų laipsniškai įsitvirtinant suaugusiųjų pasaulyje. Vaiką reikėtų skatinti veiksmams, kurie vystytų jo pasitikėjimą savimi. Vaikui svarbu žinoti, kad tėvas visada greta, kad jis jį palaikys, nesupyks ir nusivils jei jam – Vėžiui kažkas nepavyks.

Mama arba tėtis – Ožiaragis

Santūri mama-Ožiaragis suteiks savo vaikui-Vėžiui tą patikimumą, kurio jam trūksta. Jos namuose laikomasi visuotinai pripažintų taisyklių ir šeimos tradicijų. Čia turėtų būti pietaujama kasdien tuo pačiu metu, čia viskas visada savo vietose, ir tai tinka ne tik mamai-Ožiaragei, bet ir jos vaikui-Vėžiui. Tiesa, emociniame lygmenyje supratimo bus mažiau. Ožiaragė stengsis atitikti puikios ir mylinčios mamos įvaizdį, bet jos švelnumo lygis nėra didelis, nesvarbu kad stiprūs ryšiai juos sieja, bet Ožiaragio ženklo žmonėms yra itin sunku išoriškai parodyti santykių šilumą. Na, o mažajam Vėžiui reikia emocinio intymumo. Jis labai priklausomas nuo mamos, taip kad Ožiaragei teks išmokti atvirai parodyti savo meilę, negalvojant, kad ji gali būti pernelyg demonstratyvi. Vėžys neturi įgimto pasitikėjimo savimi, jis įgis jį palaipsniui, ir čia neapseiti be glamonių ir paguodos. Vėžio geriau neerzinti, nes jis viską ima itin giliai į širdį. Todėl nereikia kaltinti, kad kažkas jam nesigauna. Panaudokite paskatinimus – ir kuo daugiau, tuo geriau. Kad padėti įveikti sunkumus, galima pastabas pakeisti švelniu humoru. Motina-Ožiaragis nori, kad jos vaikas laikui bėgant taptų, kaip ir ji, gerbiamu visuomenės nariu. Tačiau svarbu ir suteikti Vėžiui galimybę vystyti savo svajingumą ir intuiciją, kūrybiškumą, artistiškumą ir muzikinius duomenis! Ir kai mama-Ožiaragis pamatys besiskleidžiančius vaiko talentus, ji tikrai bus laiminga! Tėvas-Ožiaragis būdamas greta vaiko turėtų išmokti būti šiltesniu, mažiau uždaru. Jam bus lengva dominuoti virš ramios ir jautrios mažojo Vėžiuko asmenybės. Tačiau, jis turi suprasti, kad jo pareiga yra tinkamai vaiką ugdyti, stiprinti jo pasitikėjimą savimi, atskleisti ir padėti pasiekti tai, kam jis yra gabus. Būtent vaikas-Vėžys padės tėvui-Ožiaragiui ugdyti savyje humoro jausmą ir išmokti šiltai atsiliepti į artimųjų jausmus. Nors Vėžys nėra prieš protingą drausmę ir labai gerbia tradicijas, tačiau jį liūdins šūksniai ir klaidins itin dideli lūkesčiai. Be to, tėvas turės pripažinti, kad jo vaikas ne visada pasirenka sau tiesiausią kelią. Ožiaragis nori, kad jo vaikai būtų labai sąžiningi, o Vėžys tiesą įsivaizduoja kaip kažką labiau paslankaus, mažiau pastovaus. Tėvas-Ožiaragis gali padėti vaikui įgyti pasitikėjimą savimi, patikėdamas jam labai svarbų darbą namuose, kurį jis atliks su malonumu. Tokie pomėgiai kaip menas arba muzika taip pat turi būti tėvo palaikomi, nes tai padėtų vaikui kūrybiškai ir konstruktyviai išreikšti savo jausmus. Tačiau, jeigu mažajam Vėžiui nebus saviraiškos galimybių arba jis negaus tos meilės, kuri jam taip būtina, jis gali tapti kaprizingas arba labai vienišas, uždarytas tik savo pasaulyje. Vėžys netgi rizikuoja prarasti savąjį „aš”, jeigu Ožiaragis kažkokiu būdu sutraiškytų jo emocinę prigimtį.

Mama arba tėtis – Vandenis

Mėgstanti bendrauti mama-Vandenis, tikriausiai, Vėžiuką supažindins su visais savo draugais. Ji darys viską, kad praplėstų vaiko akiratį, palaipsniui formuodama jo socialinę sąžinę. O kaip visa tai naudinga Vėžiui! Tik nepamirškite, kad savo sielos gelmėse Vėžiukas labai prisirišęs prie namų. Jis ne iš tų, kurie greitai suauga, be to, jo nereikia skubinti. Bet Vandenis gali daryti prielaidą, kad jos vaikas yra pernelyg prieraišus, o kai jį mato svetimi, slepiasi už jos sijono. Vėžiui, kol jis prisitaikys prie kažkokių tai naujovių, tikrai reikia mamos pagalbos. Duokite jam laiko apsiprasti. Mamai-Vandeniui patinka Vėžiuko jautrumas, intuicija ir rūpestingumas. Tačiau jai teks daug padirbėti, kad vaikutis augdamas gautų jam taip reikalingos nuoširdžios meilės. Vandenis gi pasižymi logišku ir racionaliu mąstymu. Jo mama mielai spręs socialines problemas arba galvos apie tai, kaip padaryti pasaulį geresniu. Ir ji nenorės, kad jos geri ketinimai priklausytų nuo vaiko užgaidų. Vandenis, kaip žinia, išsiskiria savo tikėjimu visuotine meile ir tarpusavio supratimu. Tiesa, šią teoriją sunku taikyti asmeniniame lygmenyje, bet, Vėžio gerovei, pabandyti verta. Bet kokia šaltai pasakyta pastaba sunervins jautrų vaiką ir jis ilgam neteks geros nuotaikos. Motina-Vandenis dažnai tiesiog nesupras kodėl taip atsitiko. Ji norės, kad jos Vėžiukas galvotų racionaliau, o mažasis Vėžiukas norės dar kartą išgirsti, kad jis yra mylimas … Motina turi žinoti, kad šiam vaikui reikalingas rėžimas, net jeigu jai pačiai jis nėra būdingas. Ir visai įmanoma, kad ji sėdės kažkur posėdyje, o ateis laikas duoti vaikui obuolį … Mama-Vandenis neturėtų Vėžiuko laikyti savanaudišku, nes jis nesidomės jos visuomeniniais reikalais. Tiesiog skirta kiekvienam savo: mamos bendražmogiškų interesų ratas plėsis, na o Vėžiukas vis labiau domėsis jaukiais savo namais: rūpinsis žaislais, kate, šuniuku ir, žinoma, savo meile mamai. Mažajam Vėžiui tėtis-Vandenis atrodo kaip netikėtumų pilna asmenybė. Tėtis staiga sumano keliauti arba tampa kaip klounas – ir kiekvieną kartą vaikas nežino kas bus dar naujo! Nors Vandenis atrodo toks linksmas, bet jis gali būti ir blogos nuotaikos, ir gana dažnai, kaip ir Vėžys. Tėvas-Vandenis dažnokai atrodo gerokai modernesniu nei jo vaikas Vėžys, nes Vėžiui priimtiniau tai, kas jau išbandyta ir patikrinta laiko, o Vandeniai – novatoriai, kuriems rūpi naujovės. Kartais tėvą taip užvaldo jo nuosavas pasaulis, kad vaiko interesai jam nerūpi. Mažąjį Vėžį tai labai neramina, nors jis pats jaučia tokį patį poreikį užsidarydamas savo kambarėlyje. Bet jis turi žinoti, kad tėvas-Vandenis bus greta, jei reikės. Būtų geriau visiems, jeigu tėvo prisirišimas prie vaiko taptų akivaizdesnis, nes tai Vėžiukui duotų pasitikėjimo, jis žinotų kad yra tėvo mylimas, kad jis yra saugus ir neleistų jam jaustis atstumtam, kai tėvas užimtas savimi. Vandenis praplečia Vėžio akiratį ir tai daryti jam padeda ne tik knygas, bet ir pokalbiai, nes tėvas-Vandenis labai įdomiai paaiškina viską kas vyksta pasaulyje. Ir būtų dar geriau, jeigu jis tai sietų su tam tikrais jausmais. Ar įmanoma pamiršti, kad Vėžio pasaulis yra pilnas emocijų? Taigi, mes turime rasti bendravimo būdą, kuris informaciją teiktų ne tik protui, bet ir sielai.

Mama arba tėtis – Žuvys

Mama-Žuvys – tai beribė meilė ir kuo švelniausias prisirišimas. Taigi mažasis Vėžys jaučia ir gerai žino, kad yra mylimas, ir kad jam nėra ko bijoti. Mamai patinka neagresyvus vaikas, kuris su džiaugsmu priima jos meilę, taip pat jis yra apdovanotas intuicija, vaizduote, nuoširdumu, t.y. labai panašus į ją. Jie abu susieti ir emociniai artimi, o Vėžiui tai svarbu, tuo pat metu mažai tikėtina, kad motina galės pasiūlyti tokį gyvenimo būdą, koks jam yra būtinas. Žuvys nemėgsta pernelyg tiksliai suplanuoti savo gyvenimą ir savo ateitį, ir niekada nepraranda vilties, kad ateityje visada rasis naujų galimybių. Taip kad tų stiprių, patikimų namų, apie kuriuos svajoja Vėžys, mama-Žuvys gali ir nesukurti. Ji ateities įvykių iš anksto nepramato, nepaskaičiuoja, todėl mažajam Vėžiui gali pasirodyti, kad apie jį negalvojama. O kai Vėžys pradeda abejoti savo padėties stabilumu, jis pasineria į depresiją… Bet mama taip pat pasižymi nuotaikų svyravimais, todėl taip svarbu, kad jų tamsūs periodai nesutaptų, nes tai lygu sprogimams! Tiesa, daug ką įveikti padės jų artimumas. Jie labai panašūs emociniai, nes abu priklauso vandens stichijai, o tai reiškia, kad jų gerai išvystyta intuicija ir jie greit pajus, kad vienas iš jų blogos nuotaikos arba yra įskaudintas. Jie abu tą skausmą priima kaip nuosavą, o kai jis yra didesnis nei galima iškęsti, tuomet jie tiesiog atsitraukia vienas nuo kito, kad suteiktų sau galimybę atsigauti ir išsigydyti. O po to… vėl galima būti drauge.

Vaikas nuolat paskendęs rūpesčiuose, ir nors tas pats vyksta su motina, ji bus labai atidi stebėtoja ir žinos kaip ištraukti jį iš slaptųjų baimių. Vėžiukui būtina, kad mama juo tikėtų, o tai padėtų jam pakilti savo akyse. Už motinos pastangas vaikas-Vėžys apdovanos mamą tokia meile, kokia ir reikalinga. Ir ypač malonu, kad jos mažasis Vėžys tikrai pajėgus įvertinti visa tai, kas vardan jo daroma. Tėtis-Žuvys mėgsta palepinti savo vaiką su vėžiu. Jis vykdys visus jo norus, pirks jam žaislus ir apgobs jį begaline meile ir parama. Taigi čia gali būti tokie sėkmingi santykiai, kokių gali ir nebūti su daugeliu po kitais zodiako ženklais gimusių žmonių.
Jie abu, ta pačia emocine banga suderinti ir tėvas-Žuvys supranta, kaip sunku Vėžiui su savo emocijomis. Bet jam pačiam taip pat sunku susidoroti su savo jausmais. Jis bando slopinti juos, bet jie vėl išplaukia ir panardina jį į blogą nuotaiką padaro suirzusiu. Puiku, jeigu abu nepatenka į depresiją tuo pačiu metu!

Tėvui patinka Vėžio intuityvūs sprendimai, jo meilė namams ir šeimai, jo rūpestingumas brangioms sieloms. Jam malonu žinoti, kad jis supranta savo vaiką, ir yra laimingas galėdamas padėti plėtoti Vėžio vaizduotę ir kūrybiškumą. Jam daro įspūdį jaunojo Vėžio sugebėjimas kryptingai dirbti pasirinktą vieną darbą, bet tuo pačiu suprasti poilsio ir ramių laikotarpių svarbą. Kartais tėvas pamiršta savo pažadus: jis yra gana išsiblaškęs ir ne visada prisimena, ką yra pasakęs… Vėžį tai liūdina. Be to, Vėžys laikas nuo laiko pereina savęs apsaugą ir net daro piktas pastabas – o tai jo tėvui nepatinka. Tėčiui-Žuvys ne visada lengva susidoroti su vaiko nuotaikomis, nes Žuvys nemėgsta bereikalingo jaudinimosi! Taigi tėvas norėtų, kad pykčio scenų ir ašarų būtų mažiau.

Horoskopų zodiakų suderinamumas poroje pagal žvaigždes
Horoskopų zodiakų suderinamumas poroje pagal žvaigždes

Testas: Sielos draugas pagal zodiaką

TESTAS: Sielos draugas pagal zodiaką

Žmogus su kuriuo galite būti visokeriopai laimingi - Sielos draugas! Atrask kuris zodiakas yra tavasis sielos draugas.