Akmuo chrizoprazas

CHRIZOPRAZAS

Šis skaisčiai žalios spalvos pusiau permatomas akmuo priklauso chalcedonų (agatų) šeimai. Smaragdiškai žalias, obuolio arba svogūno laiškų žalumo, kartais randama ir žalsvai žydrų chrizoprazų. Dėl jo spalvos senovės graikai akmenį pavadino vardu iš dviejų žodžių: chrizos – auksas ir prazos – poras. Nešiojantis apyrankę, pakabuką ar žiedą su šiuo akmeniu buvo apsaugotas nuo piktos akies, pavydo ir šmeižto.

Chrizoprazas laikomas galingu talismanu, saugančiu nuo blogio.
Jis nemėgsta tingių ir įtarių žmonių, jų dėvimas praranda savo nepakartojamą žalumą ir tamsėja. Tai išradėjų akmuo, mylintis ieškančius naujovių, svajojančius įgyvendinti naujus projektus. Mąstytojams ir žmonėms, turintiems stiprią intuiciją, reikėtų nešioti sidabrinį žiedą su chrizoprazu ant mažojo piršto.

Chrizoprazas vadinamas žmogaus vidinio pasaulio akmeniu. Padeda atrasti ramybę, dvasinę pusiausvyrą, suteikia džiaugsmo ir pasitenkinimo. Nugali pasipūtimą arba atvirkščiai – padeda įveikti savęs menkinimą, nevisavertiškumo kompleksą, garantuoja sėkmę versle ir asmeniniame gyvenime.

Sveikatai:
Chrizoprazas rekomenduojamas nevaisingumui gydyti, padeda gimdymo metu. Jei kankina nemiga, atsibundate nepailsėję, blogos nuotaikos – pasidėkite nakčiai šį akmenį po pagalve, galvūgalyje arba ant stalelio prie lovos. Tai sakralinės, gerklės ir širdies čakrų akmuo, stimuliuojantis virškinimą, gydantis nuo Bazedovo ligos, hormoninių sutrikimų.

Chrizoprazas dar vadinamas Veneros akmeniu. Tikima, kad jis gali pagydyti sudaužytą širdį ir vėl atverti ją meilei. Beje, senovėje tikėta, kad chrizoprazas į namus pritraukia turtą ir perteklių, užtikrina derliaus gausumą. Kodėl gi ne, juk chrizoprazas yra kvarco giminės agatas.
Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.