Akmuo citrinas

CITRINAS

Citrinas yra nuo gelsvai auksinės iki oranžiškai rudos spalvos skaidrus arba permatomas kvarco šeimos pusbrangis akmuo. Randamas natūralus arba gaunamas kaitinant ametistą. Kadaise citrinas buvo laikomas išdavikų ir melagių akmeniu. Tik vėliau žmonės įvertino ne tik jo grožį bei paslaptingumą, bet ir gydomąsias savybes.

Citrinas – „vyriškos energijos” poliams akmuo, slepiantis savyje pusiausvyrą tarp teigiamo ir neigiamo. Jis neša laimę ir sėkmę tiems, kas užsidirba duoną savo rankomis: amatininkams, juvelyrams, graveriams, laikrodininkams. Tiesa, jis ir verslo žmonėms padeda užmegzti kontaktus, plėtoti verslą, saugo vykstant į dalykines kelionės. Ir vis dėlto „uždrožia per nagus”, jei verslas pasisuka aferų kryptimi.

Citrinas – vienas stipriausių gyvybinės energijos tonizatorių. Unikali jo savybė – jis niekada neužsiteršia neigiama energija, todėl jo beveik nereikia valyti. Sugerdamas neigiamas energijas, akmuo sugeba jas „įžeminti” ir sunaikinti, kartu apsivalyti pats. Panašiai bakterijas veikia neskiestos citrinos sultys.

Citrinas žmogui suteikia tai, ko jam trūksta, o ne tai, ko žmogus nori. Jis sunaikina griaunančias savigarbą tendencijas, suteikia linksmumo ir vilties.

Sveikatai:
Citrinas padeda žmonėms, turintiems kalbos defektų, lengviau reikšti mintis, logiškai mąstyti, stiprina psichiką, skatina psichinę ir protinę veiklą. Jis – vienas svarbiausių saulės rezginio čakros akmenų. Stiprindamas intuiciją bei apdairumą, citrinas apsaugo žmogų nuo gresiančio pavojaus. Šis darbštuolis gydo virškinimo sistemos ir skrandžio negalavimus, stiprina imunitetą, normalizuoja skydliaukės ir čiobrialiaukės veiklą, regėjimą. Šildo ir suteikia energijos organizmui, reguliuoja nervų sistemos veiklą. Keletas gurkšnių citrino eliksyro, išgerto ryte, tonizuos organizmą geriau už bet kokį sintetinį „stebuklą”.

Jei pervargote nuo fizinio ar protinio krūvio, o gal nuo abiejų iškart, pamėginkite į vonią įdėti citriną, kalnų krištolą, granatą ir žalią agatą. Akmenėliai turi būti geros pupos didumo. Prieš maudymąsi juos išgriebkite. Tokia vonia padės išvengti raumenų skausmo ir dvasinės įtampos.

Citrino vėrinys, karoliai, apyrankė ar tiesiog akmenėliai kišenėse gerokai šildo, tad vasarą galima jausti diskomfortą. Labiau tiktų papuošalai arba akmenėlis, kuriame daugiau baltos spalvos. Tokie „pusinukai” tinka žiemą vasarą. Beje, jei laikysite citriną miegamajame, nesistebėkite, kad negalėsite užmigti. Tai ne aksioma, bet paeksperimentuokite patys.

Kad namuose visada būtų harmoninga atmosfera, rekomenduojama šalia citrino laikyti ir ametistą. Gaunamas ne tik kristalų, bet ir būsto energetikos balansas, nes vyriška citrino energija puikiai dera su moteriška ametisto.
Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.