Akmuo kalcitas

KALCITAS

Tai kalcio karbonato mineralas, įdomus savo spalvų ir pavadinimų gama: nuo bespalvio, vadinamo Islandijos špatu, arba optiniu kalcitu, iki keisto, turinčio „šuns danties” pavadinimą. Kalcitas tarsi atspindi Žemės ir žmogaus gyvenimo kelią įvairiausių transformacijų sūkuryje. Įvairiaspalvis akmuo naudojamas kasai, blužniai ir inkstams gydyti, taip pat naikina baimės jausmą ir apsaugo nuo streso, subalansuoja vyrišką ir moterišką energiją. Kalcitas padeda susikaupti ir kontroliuoti emocijas, suteikia drąsos tiesiog būti savimi, nepasiduoti įkalbinėjimams pritapti prie minios, teisingai apsispręsti.

Mėlynasis kalcitas dar vadinamas švelniuoju. Jis veikia gerklės čakrą, suteikia iškalbą bei minčių aiškumą. Sugeba užfiksuoti ateities įvykius, sugerdamas šiuo metu „statiškas” energijas ir jas perteikdamas savininkui tada, kai ateina tinkamiausias laikas.

Žaliasis kalcitas nešiojamas ties širdies čakra, liesdamasis su oda teigiamai veikia antinksčius, nervų ir virškinimo sistemą, širdies veiklą, apsaugo organizmą nuo bakterijų. Padeda atsikratyti baimių, ramina susierzinus, sugeria ir panaikina chaotiškas energijas.

Raudonasis kalcitas veikia pagrindinę čakrą, suteikia gyvybingumo ir stiprina fizines jėgas, išlikimo instinktą. Gydo nuo vidurių užkietėjimo, slopina apatinės stuburo dalies skausmus, ypač sukeltus streso.

Oranžinis kalcitas gydo šlapimo pūslės ir lytinių organų ligas. Jis harmonizuoja jausmus ir emocijas, skatina pažinimo ir mokslo troškimą.

Akvakalcitas
gydo kvėpavimo sistemą, plaučius, suteikia gyvybinės energijos. Valo organizmą ir atkuria normalią jo veiklą. Skatina logiką ir naujų idėjų ieškojimą, pastūmėdamas gyvenimo siekių ir planų realizavimo link.

Medaus kalcitas stiprina mūsų energetinį lauką, švarina užterštas auros dalis, efektyviai gydo nuo depresijos. Medaus kalcitas dar vadinamas „gydytoju žiniuoniu”.

Mango kalcitas – tarpininkas tarp Žemės ir Visatos, tikima, kad jis atsiųstas mūsų angelų sargų, idant suprastume Žemės ir Begalybės vienybę.

KalcitasŠis akmuo spinduliuoja meilės šviesą ir padeda suprasti mūsų norus bei poreikius. Jis leidžia objektyviai vertinti save, atsikratyti nepamatuoto kaltės jausmo ir kartu suvokti, jog esame tokie, kokie esame, bet galime tobulėti. Mango kalcitas gydo impotenciją ir frigidiškumą, kelia lytinį potraukį.

Optinis kalcitas
(kitaip – Islandijos špatas) – geras akių ligų gydytojas. Jis gydo akių tiką (nervinį akies voko trūkčiojimą), „degančias” ir skaudančias akis, kartu padeda išvengti varginančių migreninių galvos skausmų, atsirandančių sudirgus akims. Optinis kalcitas padeda blaiviau mąstyti, išlaikyti „šaltą kraują” ekstremaliomis aplinkybėmis.

„Šuns danties” kalcitas –
užsispyręs, atkaklus, nejudrus kristalas, puikiai padedantis tada, kai trokštame pabūti vieni, atsiriboti nuo triukšmo, atgauti jėgas. Padėtas ant rašomo stalo ar darbo vietoje išvaduos nuo nesutarimų ir „vaikščiojimo ratu” nerandant problemų sprendimo. Labai tinka rašytojams ir mokslinį darbą dirbantiems žmonėms, tik… reikalauja pagarbos ir atsargumo, nemėgsta familiarumo.

Juodasis kalcitas – atminties ir „grįžimo atgal” kristalas. Jis leidžia geriau suvokti praeities klaidas ir laimėjimus, pasimokyti iš jų ir pasisemti jėgų tolimesnei gyvenimo kovai, padeda greičiau atsigauti po patirtų dvasinių traumų ir streso, neleidžia palūžti. Ypač tinka medituojant, „kelionių į praeitį” metu.
Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.