
Mineralas, kriptokristalinė plaušiška aktinolito ir tremolito atmaina, kalcio, magnio ir geležies hidroksido silikatas, pusbrangis nepermatomas akmuo, iš jo gaminami papuošalai ir buities reikmenys. Spalva – nuo žolės, svogūno laiškų, smaragdo žalumo iki juodai žalios, taip pat randama pilkų ir pieno baltumo nefritų. Už tokią nefrito charakteristiką senovės Kinijos imperatoriaus rūmuose mažų mažiausiai būtų nukirsta galva… Nėra ko stebėtis, nes šioje šalyje nefritas laikytas šventuoju akmeniu, kuriam priskiriamos penkios dvasinės savybės: jo švelnus blizgesys liudijo širdies gerumą, kietumas ir priešinimasis apdirbimui – saiko jausmą ir teisingumą, pratisas skambesys – gilias mokslo žinias, spalvų pastovumas – narsą ir pagaliau vidinė sandara simbolizavo tyrumą. Ir nors dabar šios savybės priskiriamos jo pusbroliui žadeitui, nefritas neprarado savo dieviškųjų savybių.



Vėlesnėse epochose nefritas vadintas „gyvybės akmeniu”. Talismanai stiprino ir palaikė gyvybines jėgas, saugojo nuo ligų, anapusinio pasaulio išpuolių, garantavo ilgaamžiškumą ir šeimos gerovę. Tikėta, jog nevaisingai moteriai padovanojus nefrito statulėlę, simbolizuojančią motinystę, ji susilauks palikuonių. Senovės Romoje, Graikijoje ir Bizantijoje manyta, jog nefritas neša laimę azartiniuose lošimuose, padeda laimėti kovos vežimų ir bėgūnų lenktynes. Nefritas sidabro įtvare saugojo nuo piktos akies, skatino dvasinį tobulėjimą.







Gimimo akmenys
Akmenys pagal zodiako ženklą
Koks Mėnulis šiandien?
Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!
Pažink savo Mėnulį!
Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.