Akmuo nefritas

NEFRITAS

Mineralas, kriptokristalinė plaušiška aktinolito ir tremolito atmaina, kalcio, magnio ir geležies hidroksido silikatas, pusbrangis nepermatomas akmuo, iš jo gaminami papuošalai ir buities reikmenys. Spalva – nuo žolės, svogūno laiškų, smaragdo žalumo iki juodai žalios, taip pat randama pilkų ir pieno baltumo nefritų. Už tokią nefrito charakteristiką senovės Kinijos imperatoriaus rūmuose mažų mažiausiai būtų nukirsta galva…

Nėra ko stebėtis, nes šioje šalyje nefritas laikytas šventuoju akmeniu, kuriam priskiriamos penkios dvasinės savybės: jo švelnus blizgesys liudijo širdies gerumą, kietumas ir priešinimasis apdirbimui – saiko jausmą ir teisingumą, pratisas skambesys – gilias mokslo žinias, spalvų pastovumas – narsą ir pagaliau vidinė sandara simbolizavo tyrumą. Ir nors dabar šios savybės priskiriamos jo pusbroliui žadeitui, nefritas neprarado savo dieviškųjų savybių.

Nefritas buvo imperatoriaus rūmų akmuo, iš jo gamino imperatoriškus antspaudus ir kitus valdžios atributus. Dailės šedevrais laikomos nefrito vazos ant juodmedžio pagrindo, įvairūs šviestuvai, dėžutės, – visi šie daiktai turėjo iškilų ornamentą, o kartais ir ažūrinį raštą. Liaudis mėgo mažytes skulptūrėles iš pilkai žalio nefrito, vaizduojančias buitines scenas. Dažnai dirbinius puošė auksu ir brangakmeniais.

Vėlesnėse epochose nefritas vadintas „gyvybės akmeniu”. Talismanai stiprino ir palaikė gyvybines jėgas, saugojo nuo ligų, anapusinio pasaulio išpuolių, garantavo ilgaamžiškumą ir šeimos gerovę. Tikėta, jog nevaisingai moteriai padovanojus nefrito statulėlę, simbolizuojančią motinystę, ji susilauks palikuonių. Senovės Romoje, Graikijoje ir Bizantijoje manyta, jog nefritas neša laimę azartiniuose lošimuose, padeda laimėti kovos vežimų ir bėgūnų lenktynes. Nefritas sidabro įtvare saugojo nuo piktos akies, skatino dvasinį tobulėjimą.

Graikiškai nephros reiškia inkstą, todėl seniau retas baltasis nefritas buvo laikomas geriausiu inkstų ligų gydytoju. Iš tiesų šis akmuo padeda sergantiesiems inkstų ligomis, gydo nuo inkstų akmenligės, priepuolio metu malšina skausmą. Nešiojant nefrito auskarus nebaisūs migrenos priepuoliai, pagerėja rega.

Nefritas – evoliucijos variklis, mūsų elgsenos barometras. Būdamas šalia beviltiškai užsispyrusio, nuolat kartojančio tas pačias klaidas, nenorinčio pasikeisti, tobulėti, priimti ryžtingo sprendimo žmogaus nefritas tamsėja. Tai galingos energetikos akmuo, galintis perduoti žmogui savo galią ir išvesti jį iš gyvenimo akligatvio, jei jis to vertas. Jeigu norite išplėsti savo sąmoningumą, siekti žinių, dvasiškai tobulėti – nefritas taps jūsų geriausiu draugu.

Kinų poetai Mėnulį lygino su nefritu, vadino jį „nefrito Mėnuliu” ir tikėjo, kad šis šventasis akmuo apsaugo nuo žaibo, nuodų, ligų. Kasinėjant senovės actekų gyvenvietes netoli Meksiko miesto buvo rasta daugybė nefrito dirbinių. Mokslininkų nuostabą kėlė tai, kad prieš dvylika amžių actekai iš šio akmens gamino ne tik papuošalus, bet ir plombavo bei „apvilkdavo” juo dantis…
Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.