Akmuo obsidianas

OBSIDIANAS

Romėnas Obsijus surado šį akmenį Etiopijoje ir pargabenęs į Romą nusprendė pavadinti kiek iškreiptu savo vardu Obsidianus lapis – Obsiano akmuo – ir taip įsiamžino istorijoje. Obsidianas – ne akmuo, o įvairios cheminės sudėties neišsikristalizavusi vulkaninė uoliena, vulkaninis stiklas. Būna juodas, juodas su baltomis dėmelėmis, tamsiai žalias, rudas. Permatoma pilkai rudos arba dūminės rudos spalvos atmaina vadinama apačių ašara. Ypatingu grožiu išsiskiria vaivorykštinis ir mahagoninis obsidianai.

Senovės actekai, majai obsidianą ypač vertino, gamino nuostabius juvelyrinius ir kulto dirbinius, nešiojo šio akmens vėrinius, apyrankes, sages. Obsidiano tiesmukiškumas – pastatyti žmogų prieš sielos veidrodį ir priversti teisingai įvertinti save ir savo gyvenimą – pavertė šį akmenį mistišku „ugnies stiklu”, suteikiančiu žmogui ramybę, apsaugą ir galimybę pažinti save. Obsidianą ir šiandien vertina Šiaurės Amerikos indėnai.

Žiedas kriauklė
Juodasis obsidianas seniau buvo laikomas žmogaus garbės ir orumo sargu, jo talismanas neleido nusikalsti, įvykdyti niekšingą poelgį, už kurį kada nors tektų skaudžiai sumokėti. „Atsargumo akmenį” senovės išminčiai rekomendavo nešioti su pertraukomis – juk neįmanoma visą laiką būti atsargiam, taip galima tapti visišku nevykėliu, prarasti iniciatyvą, kūrybinį polėkį. Obsidianas saugo nuo perdėto emocingumo, padeda geriau susikoncentruoti, nesiblaškyti. Jo energetika siejama su Saule, Uranu ir Saturnu – tai galingas akmuo, saugantis nuo kvailų ir nedorų poelgių bei netyros meilės.

Juodasis obsidianas veikia raminamai, apsaugo nuo išorinių neigiamų energijų, suteikia psichinį ir fizinį komfortą. Jis skatina virškinimą, stiprina plaukus, odą, nagus, kaulus bei padeda sergant stuburo ligomis. Iš žmogaus organizmo ir jį supančios aplinkos jis labai greitai sugeria neigiamas energijas, todėl akmenį reikia dažnai valyti vandeniu.

Beje, juodasis obsidianas, padėtas ant miegamojo stalelio arba po pagalve, saugo ramų miegą, bet po kiekvienos nakties patartina jį „išmaudyti” po tekančiu vandeniu ir palikti ramiai laukti vakaro. Apskritai obsidianas gali tapti jūsų miegamojo akmeniu, suteikiančiu ramybės, šalinančiu emocinę įtampą, atpalaiduojančiu nuo streso.

Snaiginis obsidianas savo vardą pelnė dėl balto mineralo fenokristalo intarpų. Poliruotas akmuo mirga baltomis snaigėmis, kurios kartais panašios į ramunes su gelsvais ar rausvais viduriukais. Šis akmuo priverčia padebesiais skrajojančius žmones nusileisti ant nuodėmingos Žemės ir suvokti savo gyvenimo tikslą, suteikia drąsos pažvelgti tiesai į akis, pripažinti savo klaidas ir įvertinti nuopelnus. Atsilygindamas už tokį žiauroką pasimatymą su realybe atskleidžia tikrojo Grožio ir Meilės paslaptis. Snaiginis obsidianas – vidinio apsivalymo akmuo, realiame gyvenime leidžiantis atskirti pelus nuo grūdų. Jis suteikia jausmų ir proto pusiausvyrą, valo iš kraujo toksinus, o iš proto ir sielos – neigiamus energetinius teršalus ir praeities emocijas. Taip pat švelnina odą, malšina akių perštėjimą, paraudimą, skausmą, gydo venų ligas.

Apačių ašara – mistiškų galių turintis akmuo, ypač traukiantis vaikus. Jie intuityviai renkasi jį ir žino, kaip juo naudotis, o kristaloterapeutai apačių ašarą vadina komforto akmeniu, suteikiančiu tiesiog gerą savijautą. Jis padeda žmonėms atsikratyti praeities skausmo, liūdesio, ilgesio. Tai gilių jausmų akmuo, ypač tinka praeities dvasinėms žaizdoms gydyti. Indėnai teigia, jog apačių ašara padeda mums prisiminti malonias ir linksmas akimirkas su žmonėmis, kurie jau iškeliavo į Anapilį, ir sušvelnina išsiskyrimo skausmą.

Vaivorykštinis obsidianas iš mūsų auros puikiai sugeria negatyvias energijas, o iš fizinio kūno – streso padarinius. Tai akmuo, padedantis atsikratyti nevisavertiškumo komplekso, perdėto drovumo, skatinantis intuiciją, suteikiantis ryžto.

Mahagoninis obsidianas – nuostabus ir poliruotas, ir visiškai neliestas žmogaus rankų. Jis slepia Žemės energiją, todėl ypač tinka sakralinės ir saulės rezginio čakrų balansui. Paslaptingas akmens poveikis stipriausiai jaučiamas gamtoje, jis tarsi atveria akis gamtos grožiui ir leidžia pajusti galingą Motinos Žemės pulsą.
Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.