Akmuo rubinas

RUBINAS

Ryškiai raudona, skaidri korundo atmaina, turinti chromo jonų priemaišų, brangakmenis, gavęs vardą nuo lotyniško žodžio rubeus – raudonas, antrasis pagal kietumą akmuo po deimanto. Senovėje rubinas buvo vadinamas jachontu – meilės, liepsnos ir pykčio akmeniu. Didelius ryškiai raudonus skaidrius akmenis italai vadino karbunkulais, o antikos laikais antraksais – degančia anglimi.

Pačių didžiausių, gražiausių, taip pat brangiausių – „balandžio kraujo” spalvos, rubinų tėvynė – Mianmaras (buvusi Birma). Stulbinančio grožio ir dydžio rubinus savo lobynuose turėjo indų radžos ir Irano šeichai, Jekaterinos II karūną puošė balandžio kiaušinio didumo rubinas, kurį ji gavo dovanų nuo Švedijos karaliaus Gustavo III jo vizito į Sankt Peterburgą metu 1777 m.

Rytuose rubinai buvo vertinami labiau už deimantus. Tikėta, jog šis akmuo neša sėkmę ir laimę meilėje. Siekiant abipusės meilės, merginai dovanodavo žiedą su liepsnos spalvos rubinu.

Rubinas saugodavo savo šeimininką nuo žaibo ir potvynių, užpuolikų, nelaimingų atsitikimų jodinėjant (žirgo kamanas puošdavo rubinais ir turkiais). Žmonės, bijantys, kad juos gali nunuodyti, tikėjo, jog akmuo, panardintas į užnuodyto gėrimo taurę, pakeičia spalvą.

Popiežiaus Aleksandro VI sūnus Cezaris Bordžija, mūvėjęs žiedą su didžiuliu rubinu, vadintu „Bordžijų liepsna”, tvirtino, kad šis akmuo ne kartą išgelbėjo jam gyvybę. Rubino magiškos savybės žadėjo pergales ir žygdarbius, meilę ir laimę.

Rubinas sužadėtuvių žiede
Pakabukas su rubinais
Rubinas žiede

Rubinas simbolizuoja aistringą ir karštą žemišką meilę, valdžią ir galybę. Senoviniame traktate rašoma: „Rubinas savininkui liūto jėgą, erelio narsą ir gyvatės išmintį, taip pat padeda regzti meilės ir aistros kerų tinklą. Jo negalima rodyti vaikams ir jaučiams: vaiką jo ryški spalva gali išgąsdinti, o jautį – įsiutinti”.

Didelis rubinas žiede
Rubinai žiede
Rubino auskarai

Sveikatai:
Nuo senų laikų rubinas garsėjo stebuklingomis savybėmis – jis stabdė kraujavimą, atgaivindavo atmintį, jis teikdavo žvalumo ir linksmumo, drąsos. Grūstas rubinas, išgertas su vandeniu, veido odai suteikdavo gaivią, sveiką spalvą, gydė nuo skrandžio ligų, sukeldavo meilės aistrą. Įžymusis Paracelsas rubinu gydė vėžines ligas ir opas.
Pusbrangiai akmenys (rubinas)
Rubino akis žiede
Papuošalas su rubinu

Šiuolaikinėje kristaloterapijoje rubinu rekomenduojama gydyti kraujo virusines ligas, ypač gripą, anemiją, paralyžius. Jis stiprina imunitetą, širdį, šalina iš organizmo šlakus ir toksinus, ypač tinka apsinuodijus chemikalais, stimuliuoja kankorėžinės liaukos veiklą, kelia kraujospūdį. Rubino eliksyras iš tiesų suteikia skruostams rausvumo, šalina nuovargio žymes veide.

Rubinas taip pat vadinamas „kilnumo” akmeniu. Jis apsaugo nuo negatyvių energijų, psichinių atakų, pykčio, pavydo, išsklaido gyvenimo tamsą ir nušviečia jį liepsnos šviesa. Kol žmogus turės šį akmenį su savimi, tol niekada nepažins skurdo ir jo neapleis sėkmė. Rubinas suteikia kilnumo, švelnumo, neleidžia kristi į depresiją, apsaugo nuo liūdesio, bet… nerekomenduojamas žmonėms, kupiniems pykčio, keršto, pavydo ir neapykantos – jiems jis laimės neatneš.




Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.