Turkis nuo seniausių laikų pelnė apsaugos ir meilės talismano vardą. Jis stimuliuoja kūrybingumą, suteikia vidinę ramybę ir harmoniją, balansuoja emocijas, padeda susirasti draugų. Turkis ištikimai saugo savo šeimininką, todėl akmens, o juo labiau talismano niekas daugiau neturi liesti – net ir pats artimiausias žmogus.
Žydrasis turkis – energetiškai labai stiprus akmuo, padedantis savininkui išsikovoti autoritetą ir valdžią. Tai kovotojų, nepriklausomų ir drąsių žmonių, lyderių talismanas. Švelniai mėlynas turkis – aukšto dvasingumo, kosminės sąmonės, kovos su blogiu simbolis. Baltasis turkis – retas akmuo. Tai „jaunas turkis”, akmuo, slepiantis milžinišką energetiką tolimesniam savo vystymuisi. Jei nebijote rizikos, turite tvirtus įsitikinimus ir konkretų tikslą, esate aukštos moralės žmogus, šis akmuo -jūsų sėkmės talismanas. Baltasis turkis „mėgsta” impulsyvius, narsius ir ryžtingus žmones. Žalias turkis kartais vadinamas „mirusiu” akmeniu. Bet tai netiesa. Tai galutinė turkio raidos pakopa: nuo baltos (gimimo – Plutono), žydros ir mėlynos (vystymosi – Jupiterio) iki žalios spalvos, galutinės vystymosi fazės – Saturno akmens. Žaliasis turkis – tai brandžių, savo tikslą pasiekusių žmonių akmuo. Savo tolimesniems planams realizuoti jie gali pasinaudoti galinga šio akmens energija, bet akmens energetinį lauką reikia nuolatos koreguoti, nes jis gali suteikti neigiamą krūvį aplinkai.
Šiuolaikinėje kristaloterapijoje turkis vadinamas „gydymo meistru”. Dėl didelio vario kiekio jis teigiamai veikia širdį, plaučius ir gerklę, juo gydomas reumatas ir artritas. Turkis naudojamas ir akių ligoms, ypač kataraktai gydyti, stiprina imunitetą, skatina odos atsinaujinimą, gerina medžiagų apykaitą ir padeda organizmui geriau pasisavinti maisto medžiagas. Dažnai turkis naudojamas ir nešiojamas poroje su malachitu – šio „dueto” poveikis greitai atkuria prarastas jėgas, numalšina įvairaus pobūdžio skausmus.
Turkis. Tai mėlynas, žydras, žalsvai žydras ir žalsvas vario ir aliuminio hidrofosfatas, mineralas, pusbrangis akmuo, vardą gavęs nuo persų kalbos žodžio firuza – laimės akmuo. Dar jis vadintas ir kalaitu, bet šis įžymiojo Plinijaus duotas vardas jam neprilipo. Tiurkis – taip germanų kalba pavadintas akmuo, XVI a. į Europą atkeliavęs iš Persijos per Turkiją. Senovės chaldėjai vadino jį torkeija.
Senovės egiptiečiai iš Sinajaus pusiasalio atgabentą turkį naudojo inkrustacijai ir šventųjų vabalų skarabėjų raižymui. Jau ikikolumbinės Amerikos indėnai, ypač actekai, iš turkio gamino ritualinius reikmenis ir papuošalus. Manoma, jog šventasis meksikiečių akmuo kalčijuitlis – tai žydrasis turkis.
Persų šachai nuo seno turėjo turkio gavybos monopoliją ir parduodami jį užsidirbdavo nemažus pinigus. Irano centrinio banko požemiuose šachų šeimos turkio papuošalų ir buities reikmenų kolekcijai pasaulyje nėra lygių. Nuostabūs kaljanai, prabangiai puoštos žirgų kamanos ir balnai… Bet didžiausias lobis ir meno šedevras – šachienės Farach Pachlevi tiara. Jos centre – didžiulis turkis, nuo jo driekiasi spinduliai – turkis kaitaliojasi su briliantais, spindulių galai pasibaigia turkio akmenimis.
Viduramžiais tikėta, jog moteris, norinti prisivilioti jai patinkantį vyrą, turi paslapčiomis užsiūti jo marškiniuose gabalėlį turkio arba karaliuką paslėpti kišenėje. Gal dėl šios magiškos savybės turkis buvo laikomas jaunų merginų ir moterų talismanu. Rytuose į gimusios mergaitės lopšį įdėdavo turkį, kurį ji savo vestuvių dieną dovanodavo išrinktajam. Persai tikėjo, kad žmogus, nešiojantis turkio talismaną arba papuošalus, yra apsaugotas nuo valdovų pykčio.
Gimimo akmenys
Akmenys pagal zodiako ženklą
Koks Mėnulis šiandien?
Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!
Pažink savo Mėnulį!
Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.