Akmuo žadeitas

ŽADEITAS

Tai žalia, žalsva, rečiau balta, juoda, mėlynai pilka ar rožinė pirokseno atmaina, natrio ir aliuminio silikatas, pusbrangis akmuo. Retas pusiau permatomas skaisčiai žalias žadeitas vadinamas imperatoriškuoju.

Žadeitas dažnai painiojamas su nefritu, bet šie du akmenys skiriasi ne tik savo cheminėmis, bet ir energetinėmis savybėmis. Žadeitas kietesnis už nefritą, todėl senovėje iš jo gamindavo net ginklus, ypač iečių antgalius. Rytuose žadeitas laikomas gyvybės akmeniu. Manoma, jog savo vardą jis gavo nuo graikiško žodžio ischion – klubo skausmas, taip pat ispaniško piedra de la ijada – akmuo nuo dieglių.

Kadaise ir žadeitas, ir nefritas vadinti vienu vardu – „žadas”. Žadeito energetika siejama su Mėnuliu, Venera ir Saturnu. Senovės majai laikė jį išminties ir muzikos akmeniu.

Žadeito akmenėliai
Žadeito akmuo
Žadeitas

Senovės medikai ir mistikai teigė, jog magiškos žadeito galios glaudžiai susijusios su Žemės galiomis, todėl šis akmuo turi įtakos orams, ir neklydo. Šiuolaikinėje kristaloterapijoje žadeitas laikomas geriausiu gydytoju nuo meteopatijos (liguisto organizmo reagavimo į oro permainas): daugelį mūsų veikia net ir patys menkiausi atmosferos slėgio pokyčiai – skauda galvą, jaučiame mieguistumą, maudimą, skausmingą dilgčiojimą širdies plote, smarkų plakimą, pakyla arba nukrinta kraujospūdis, kankina nemiga. Nežinia, kaip žadeitas veikia dangiškąsias jėgas, bet žmonėms, kenčiantiems nuo oro permainų išdaigų, žadeitas -puikus gydytojas.

Visi šie nemalonūs pojūčiai išnyksta, nešiojant žadeito auskarus, pakabuką arba užsimovus apyrankę. Akmuo gydo nuo nevaisingumo, laikomas šalia gimdyvės palengvina gimdymą. Jis ypač rekomenduojamas nuo inkstų, kasos, šlapimo pūslės ligų bei aštriems skausmams (pavyzdžiui, sėdimojo, tarpšonkaulinio nervo uždegimo) malšinti. Žadeito pakabukas gelbsti ne tik nuo širdies ligų, bet ir balansuoja širdies energetinį centrą, gerina regėjimą, eliksyras stiprina raumenis ir kraują, kietina kaulus, veikia raminamai, vėrinys padeda sergantiesiems astma.

Žadeitas yra meditacijos akmuo, atgaivina ir atnaujina emocinį gyvenimą, skatina toleranciją ir draugiškumą, pažadina žmogaus kūrybines galias, spinduliuoja ramybe, švelnumu ir meile. Talismanas saugo tolimų kelionių metu, dovanoja ilgą ir turtingą gyvenimą, meilę. Akmuo aukso įtvare buvo laikomas karališkos galios, o sidabro – gausos ir klestėjimo talismanu. Juodos spalvos žadeitas aukso įtvare laikomas mistiškų galių simboliu.
Akmenys pagal zodiako ženklą

Gimimo akmenys

Akmenys pagal zodiako ženklą

Mėnulis šiandien

Koks Mėnulis šiandien?

Sužinok viską apie šios dienos mėnulį. Kokia šiandien mėnulio fazė ir kelinta šiandien mėnulio diena. Pamatyk šiandien darytą mėnulio nuotrauką!

Mėnulis pagal gimimo datą

Pažink savo Mėnulį!

Įvesk savo gimimo datą ir sužinosi kokią mėnulio dieną gimei.